Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün1233
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5755
Bu AyBu Ay18611
ToplamToplam1403401

Batı Trakya Türkleri, İskeçe Seçilmiş Müftülüğü’nün düzenlediği Kutlu doğum etkinliğinde biraraya geldiler. İskeçe’de “Filipos Amiridis” kapalı spor salonunda yaklaşık 7 bin kişinin üzerinde katılımın olduğu etkinliğe, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ve dünyaca ünlü dini muzik sanatçısı Sami Yusuf da katıldı.

Katılanlar arasında, Gümülcine S.Müftüsü İbrahim Şerif ve yardımcısı Fehim Ahmet, İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hral, Muavin Konsolos Onur Ekren, Konsolosluk Ataşeleri ve çalışanları, İskeçe Vali Yardımcısı Yusuf Deli, İskeçe Belediyesi’nde Eşitlik Listesi Başkanı Hasan Malkoç, İskeçe Türk Birliği Başkanı Mehmet Hacıhalil, SÖPA Derneği Başkanı Mehmet Derdiman, Gökçeler Belediye Başkanı Birol İncememet ve azınlık Nahiye başkanları da katılanlar arasındaydı.

İskeçe’de kapalı spor salonunu tıklım tıklım dolduran Batı Trakya Türkleri, ilk kez Batı Trakya’da böyle bir büyük etkinliğin heyecanını yaşadılar. Ayrıca etkinliğe, dini muzik sanatçıları, Üsküp’ten Mesut Kurtiş, Türkiye’den Erkan Mutlu katılırken, Anavatan Türkiye’den Beyazıt Camii İmamı Hafız Suat Gözütok da güzel sesiyle okuduğu Kuran’ı Kerim’le katılanlara duygulu anlar yaşattı. Adeta deyim yerindeyse gözyaşları sel olup aktı.
Bütün bu muhteşem etkinliğe ilahileriyle renk katan İskeçe Müftülüğü İlahi Grubu da seslendirdiği birbirinden güzel ilahilerle katılımcılara hoş anlar yaşattı.
Yapılan konuşmalarda Paygamberimizin insanlık adına yapmış olduğu yararlı işler ve insanlara karşı ayırım gözetmeden sergilemiş olduğu davranışı anlatıldı. İskeçe S. Müftüsü Ahmet Mete yaptığı konuşmasında, “değerli kardeşlerim, bu akşam burada Peygamberimizin kutlu doğumunu kutlamak için toplanmış bulunuyoruz. Ben inanıyorum ki, Peygamberimizin ruhu bu akşam burada bu salonu tıklım tıklım dolduran insanların yanında, bizler O’na laik olmak için çalışmalıyız” dedi.

Sırasıyla konuşma yapmak üzere kürsüye gelen Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, yaptığı konuşmasında, “değerli soydaşlarım, bu akşam ben de sizlerle birlikte bir ilki yaşamanın heyecanı içerisindeyim. İskeçe’de ve dolayısıyla da Batı Trakya’da bukadar kalabalık bir kutlu doğum etkinliği yaşanıyor. Değişik ülkelerden değerli sanatçılar bu akşam burada aramızdalar, ben kendilerine hoşgeldiniz demek istiyorum. Aramızda, Gümülcine Seçilmiş Müftümüz İbrahim Şerif ve Azınlığın temsilcileri değerli Yerel Yöneticiler de burada. Başta İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’yi tebrik ediyorum ve bu etkinliğin düzenlenmesinde katkısı olan herkesi tebrik ediyor teşekkür ediyorum.” Dedi.
Konuşmaların ardından program Kuran okunmasıyla ve sonrasında sanatçıların sırayla dini müzikleri söylemeleriyle devam etti.

Sami Yusuf sahne aldığında ise adeta kapalı spor salonu alkışlardan adeta inledi. Halkın Sami Yusuf’a ilgisinin yoğun olduğu gözlerden kaçmadı.

 

Kaynak: Birlik Gazetesi