Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün802
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5324
Bu AyBu Ay18180
ToplamToplam1402970

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesinin geçtiğimiz yıllarda her ayın ilk haftasında düzenlenen kültürel etkinlikler toplantıları bu yıl “Tarihte İlk Türk Cumhuriyeti: BatıTrakya Cumhuriyeti Semineri” ile start aldı. Etkinlikler kapsamında her ay farklı konuların işleneceğini söyleyen BTTDD BursaŞube Başkanı Şükrü Köse, seminere katılan üniversite öğrencilerine hitabenyaptığı konuşmasında, “Bu dernek sizler için çok önemli bir kuruluştur.

Dersler nedeniyle vaktiniz  sınırlı olsa da, zaman zaman bu toplantılarda bir araya gelerek kendinize ve çevrenize yararlı olabilirsiniz.” dedi. BTTDD’nin kamu yararına çalışan bir dernek olduğunu belirten Şükrü Köse, “Bu dernek size birçok kapı açar. Bireysel olarak nüfus edemeyebileceğiniz çeşitli kamu kurumlarına,  bu dernek sayesinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Seminere konuşmacı olarak katılan eski BTTDD Başkanı Mehmet Koca, meraklı ve coşkulu katılımcılara Batı Trakya Cumhuriyeti hakkında bilgi aktardı. Sayın Koca,  esprileri ile de süslediği konuşması sırasında ,Batı Trakya Cumhuriyeti hakkındaki birçok bilinmezi de vurguladı.

Etkinliğin sonunda konuşmacı olarak katılan Mehmet Koca’ya BTTDD Bursa ŞubeBaşkan’ı Şükrü Köse tarafından teşekkür belgesi verilirken, öğrencilere ise Doktor Sadık Ahmet kitabı hediye edildi.

Toplantının sonunda izleyicilere,bir sonraki konferansın ,Kasım ayının ilk Pazartesi gününe rastlayan 05.11.2012 tarihinde yapılacağı duyuruldu.Konu ve konuşmacı için,ilgili tarihe yakın zamanlarda dernek sitemizin ziyaret etmeleri  önerildi.