Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün1233
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5755
Bu AyBu Ay18611
ToplamToplam1403401

Sosyal Güvenlikle ilgili önemli duyuru

sgktil

SOSYAL GÜVENLİKLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Batı Trakya Türklerinin yaşamış olduğu sorunların çözümüne katkı sağlamaya yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bugün Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bursa İl Müdürü Sayın Erhan Karaca'yı makamında ziyaret ederek, mevcut uygulamalar ve son yasal düzenlemelerin soydaşlarımıza getirdiği avantajları konuştuk. Çok yararlı bir görüşme oldu. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz. Yasal düzenlemelerin netleşeceği 1 Nisan'dan sonra, hemşehrilerimizi bilgilendirmeye yönelik Sayın Karaca'nın da hazır bulunacağı geniş katılımlı bir toplantı yapma kararı aldık. Çünkü birçok yanlış bilinen nokta olduğunun farkına vardık. Sayın Erhan Karaca'ya ilgi, alaka ve sorunların çözümü noktasındaki kararlılığından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi yönetiminden siyasi partilere ziyaret

1 kucucukk

İl başkanlarından destek sözü

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin yeni yönetimi, siyasi partilerin Bursa il başkanlarını ziyaret etti. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Emin Latif başkanlığındaki yönetimin ilk durağı iktidar partisi oldu. AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, ''Batı Trakya'daki ve Bursa'daki kardeşlerimizin hep yanında olduk. Her zaman olduğu gibi devam... Sizlere başarılar diliyorum'' dedi. AK Parti'de Batı Trakyalı çok sayıda ismin önemli noktalarda bulunduğuna işaret eden Torun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın bunların başında geldiğini kaydetti. Ali Emin Latif de, Cemalettin Torun'a kabullerinden ve şölen havasındaki genel kurula katılımlarından dolayı teşekkür etti.

'HER ZAMAN YANINIZDAYIZ'

BTTDD Bursa Şubesi yönetiminin ikinci durağı MHP İl Başkanı Tevfik Topçu oldu. Dr. Eminlatif, hemşehrileri Tevfik Topçu'nun kendilerine 'hayırlı olsun' ziyaretine gelen ilk isimlerden olduğuna dikkat çekerek, teşekkür etti. Eminlatif, Tevfik Topçu'nun genel kurula katılarak da, Batı Trakya davasına güç verdiğini vurguladı. Topçu da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ''Her zaman yanınızdayız'' dedi. Derneklerin siyasi partilerin arka bahçeleri olmaması gerektiğinin altını çizen Tevfik Topçu, ''Bu nedenle, Batı Trakyalı olmama rağmen siyasi kimliğim nedeniyle derneği çok fazla ziyaret etmeyeceğim'' diye konuştu.

CHP'DE İKİ MİLLETVEKİLLİ KABUL

BTTDD Bursa Şubesi yönetiminin CHP İl Başkanı Şadi Özdemir'i ziyaretinde partinin Bursa milletvekilleri Ceyhun İrgil ve Erkan Aydın da hazır bulundu. Özdemir, geçen yıllarda BTTDD Bursa Şubesi'ndeki manzaranın kendisini rahatsız ettiğini dile getirerek, ''Batı Trakyalılar arasında her görüşten insan var. Siz hepsine yakın ve sıcak davranmak zorundasınız. Aksi durumda kopmalar olur. Başarılar diliyorum. Elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz'' dedi. Milletvekilleri de, sorunların çözümü noktasında yardıma hazır olduklarını ifade ettiler. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Eminlatif ise sıcak kabullerinden dolayı il başkanı ve milletvekillerine teşekkür etti.

 

BTTDD Bursa Şubesi Yönetimi Başkan Altepe'yi ziyaret etti

büyükşehir foto

'Batı Trakya’da restorasyonlar yapmak isteriz'

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yunan yetkili makamlarının izin vermesi halinde Batı Trakya’da da diğer Balkan bölgelerinde olduğu gibi faaliyet göstermek istediklerini belirterek, “Orada restorasyonlar yapmak, soydaşlarımızın her türlü eksikliğiyle ilgilenmek isteriz'' dedi.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi 8 Mart'a farklı bir anlam kattı

kkk

Şehit Mustafa Cambaz'ın annesine  'Yılın Kadını Ödülü' verildi

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, demokrasi şehidi gazeteci Mustafa Cambaz'ın annesi Ayşe Cambaz'ı 'Yılın Kadını' seçti. Acılı anneye ödülü, BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ahmet Batı Trakya'daki evinde takdim etti.

 

Devamını oku...

BATI TRAKYALI KADINLARIN '8 MART' BULUŞMASI

02

Kadınlar Günü'nde fark yarattılar

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin Kadın Kolları '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde önemli bir etkinliğe imza attı. Ördekli Kültür Merkezi'nin otantik atmosferinde bir araya gelen Batı Trakyalı kadınlar, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Büyük katılımın dikkat çektiği kahvaltılı organizasyonda BTTDD Bursa Kadın Kolları adına kürsüye çıkan Zeynep Güler, ''Türkiye'ye Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dahiyi kazandıran Zübeyde Annemiz, Batı Trakya Türkleri için canını feda eden efsane liderimiz Dr. Sadık Ahmet'i doğuran Fehime teyzemiz, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği için oğlu Mustafa Cambaz'ı şehit veren Ayşe ablamız gibi anaların topraklarından kopup gelmiş; siz Batı Trakya'nın fedakar, yürekli, çalışkan kadınları... Hepinizi saygıyla selamlıyorum'' cümleleriyle konuşmasına başladı.

Devamını oku...

Bakan Müezzinoğlu büyük müjdeyi Bursa'dan verdi

büezzin 1

Balkanlardaki her soydaşa ayda 53 TL'ye sağlık hizmeti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yalnızca Türkiye'de birinci derece yakını olanların değil, aylık 53 liralık genel sağlık sigortası primini ödeyen Balkanlardaki bütün soydaşların Türkiye'deki her türlü sağlık hizmetinden yararlanabileceklerini belirterek, yasal düzenlemenin bu hafta yürürlüğe girmesinin beklendiğini söyledi. 

Devamını oku...

Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey'i ziyaret ettik

nilüfer 1

 

'Geçmişin izlerini geleceğe taşımalıyız'

Lozan mübadili bir ailenin ferdi olan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin yeni yönetimini kabulünde, ''Geçmişin izlerini geleceğe taşımalıyız'' dedi.

 

 

Devamını oku...