Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün265
DünDün455
Bu HaftaBu Hafta2513
Bu AyBu Ay13864
ToplamToplam1242998

Benim Çocuğum Yapmaz Deme! (SEMİNERE DAVET)

siyamder

Hangi ebeveyn çocuğunun bir gün madde kullanmayacağından emin olabilir ki? Bir ebeveyn olarak çocuğunuzun davranışlarını nasıl kontrol edeceğinizi biliyor musunuz? Aile içi iletişim çocukların bağımlılığa yatkınlığını etkiliyor mu? Bursa'da madde kullanımı nasıl ve nerelerde gerçekleşiyor, hangi yaş grubu hedef alınıyor? Bağımlılıkla mücadelede Türkiye'de ve şehrimizde hangi faaliyetler yapılıyor?

Tüm bu soruların cevaplarını bulabileceğiniz alanın en uzman isimlerinin konuşacağı sivil yaşam derneğinin düzenlediği şubemizin de destek verdiği seminerimize sizleri de bekliyoruz.

Devamını oku...

Sağlık Bakanımız Sn.Mehmet Müezzinoğlu Şubemizi Ziyaret Etti

bakan dernek (1)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu ağırladı. BTTDD Bursa Şube merkezinde gerçekleşen Şubat Ayı’nın ilk Yönetim Kurulu toplantısına katılan Bakan Müezzinoğlu, “Ben de Batı Trakya ailesinin bir üyesiyim. Bursa’ya gelip de sizin yanınıza yani evime uğramadan gitmek olmazdı .” dedi.

Devamını oku...

Bursa İl Göç İdaresi İle İkamet Tezkereleri Sürecinde Yaşanan Sıkıntıları Değerlendirdik

goc idaresiHemşehrilerimizin İkamet Tezkeresi alırken karşılaşmış olduğu sorunları Bursa İl Göç İdaresi Müdürü Osman Dikmen ve Uzmanlara ileterek, fikir alışverişinde bulunduk.

Devamını oku...

Ak Parti İl Başkanlığı'na Ziyaret

akparti (2)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun’u makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Devamını oku...

27.Yılında 29 Ocak Milli Direniş Günü

29ocakBatı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse Batı Trakya Türk Azınlığı için bir dönüm noktası olan 29 Ocak 1988 tarihinin Batı Trakya Türkünün onur günü olduğunu söyledi.Batı Trakya Türk Toplumu’nun baskılara, haksızlıklara ve ayrımcılıklara ‘’Hayır‘’ dediği 29 Ocak 1988’in üzerinden 27 yıl geçtiğini vurgulayan BTTDD Bursa Başkanı Şükrü Köse, “Batı Trakya Türk Toplumu’nun baskılara, haksızlıklara ve ayrımcılıklara ‘dur’ dediği 29 Ocak 1988’in üzerinden 27 yıl geçti. 27 yıl önce bugün maruz kaldığı antidemokratik baskı uygulamalarına karşı tepkisini haykırmış ve insan gibi bir yaşam özlemini tüm dünyaya haykırmıştır.”dedi.

Devamını oku...

Bursa'dan Batı Trakya'ya Seçim Çıkarması

secim 2Bursa’da yaşayan Batı Trakyalılar, Yunanistan’da hafta sonu yapılacak olan genel seçimler öncesinde, Batı Trakya Türk azınlığı mensubu adaylara destek olmak üzere yola çıktı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükür Köse, hafta sonu da dâhil olmak üzere toplamda 20 otobüsün seçimler için Yunanistan’a gideceğini söyledi.

Devamını oku...

Yönetim Kurulumuzun Görev Dağılımı Gerçekleşti

kongre25 118 Ocak 2015 tarihinde yapılan BTTDD Bursa Şubesinin 25. Olağan Genel Kurulu sonucunda yeni yönetime Şükrü Köse ve ekibi seçildi. Kongrenin ardından yapılan il toplantıda görev dağılımı şöyle gerçekleştirilmiştir.

Devamını oku...