Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün182
DünDün537
Bu HaftaBu Hafta2467
Bu AyBu Ay7646
ToplamToplam1346667

BASIN AÇIKLAMASI

19.8.2015 tarihli Sözcü gazetesindeki köşe yazısında kullandığı ifadelerle Sayın Yılmaz Özdil’in maksadı aştığını düşünmekteyiz.

 

Devamını oku...

17.Batı Trakyalılar Panayırı ve 11.Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası Yoğun Katılımla Gerçekleşti

panayir2015 (3)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi tarafından düzenlenen 17. Batı Trakyalılar Panayırı ile 11. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası çok sayıda katılımcıyla gerçekleşti. Bursa protokolünün de yoğun katılım sağladığı panayırda, yağlı güreş müsabakaları nefesleri kesti.

Devamını oku...

17.Batı Trakyalılar Panayırı ve 11.Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası'na Davet

panayır2015

17. Batı Trakyalılar Panayırı ve 11.Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonasına

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.

YER: Gündoğdu Mesire Alanı     Osmangazi/BURSA

TARİH: 16 Ağustos 2015  Pazar

Müsiad Bursa Şubesi Ziyareti

müsiad (2)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Devamını oku...

Dr.Sadık Ahmet'i Rahmetle Anıyoruz

Batı Trakya Türk Azınlığı'nın unutulmaz lideri, DEB Partisi'nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı merhum; Dr.Sadık Ahmet'i aramızdan ayrılışının 20.yılında rahmetle anıyoruz.

BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu

Ramazan Bayramlaşma Töreni

ramazan bay (3)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i ağırladı. Ramazan Bayramı kapsamında düzenlenen bayramlaşma programında Bursa protokolünün önemli isimleri de yer aldı.

Devamını oku...

Gümülcine Kozlukebir Köyü İftarı

kozlukebirGümülcine Kozlukebir Köyü iftarı 13 temmuz 2015 tarihinde düzenlendi. İftara Dernek Başkanımız Şükrü Köse ve yönetim kurulu üyelerimiz katıldılar. Devamında Kozlukebir Camii’nde Bursa’dan gelen mevlithanlar tarafından mevlit okundu.