Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün630
DünDün811
Bu HaftaBu Hafta3755
Bu AyBu Ay16044
ToplamToplam1261126

Başbakan Yardımcısı olarak Batı Trakya'da

hakan 1

Memleketinde büyük coşku ile karşılandı

Batı Trakya Türk Azınlığı, Anavatan Türkiye'de Başbakan Yardımcılığı görevine kadar yükselmeyi başaran hemşehrisi Hakan Çavuşoğlu'nu ağırlamanın gururu yaşadı.
Batı Trakya Türklere Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi eski başkanlarından olan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Yunanistan'daki resmi ziyaretinin son iki gününü Batı Trakya'ya ayırdı. Çavuşoğlu, Atina temaslarının ardından geçtiği Batı Trakya'da hemşehrileri tarafından büyük coşku ile karşılandı.

 

Devamını oku...

Rusya ile krizi çözen üyemiz Çağlar'a büyük onur

caglar

Putin Kremlin Sarayı'nda 'Devlet Nişanı' verdi

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizini çözen isim olarak tarihe geçen Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar, Rusya lideri Putin tarafından 'Devlet Nişanı' ile ödüllendirildi.

Devamını oku...

Batı Trakyalı gençlere Görükle'de yer arayışı

h1

Bozbey: Elimden geleni yapmaya hazırım

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, bir grup yönetici ve Gençlik Kolları üyesi ile birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i makamında ziyaret etti. Eminlatif, Bozbey'e kabulünden dolayı teşekkür etti.

Devamını oku...

Uzun süreli ikamet sürecinde yakın takibimiz sürüyor

GOC

Üniversiteli gençler için kolaylık istedik

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ve İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Göç İdaresi Bursa İl Müdürü Aydın Ağzıkuru'yu makamında ziyaret etti.

Devamını oku...

Müezzinoğlu 29 Ekim'de BTTDD Bursa Şubesi'nde

muezzin 2

'En büyük ihtiyacımız birlik ve bareberlik'

Sağlık ve Çalışma Eski Bakanlarından Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, ''En büyük ihtiyacımız birlik ve beraberlik'' dedi.
Müezzinoğlu, Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı 29 Ekim'de, üyesi olduğu Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Devamını oku...

Cumhuriyet kutlamalarına her yerde ortak olduk

29 etik resep

Bu coşku hiç bitmeyecek

Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. kuruluş yıldönümü Türkiye'de ve dünyanın farklı noktalarında kutlanırken, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi de büyük coşkuya ortak oldu.

Devamını oku...

'Yenilikçi Devlet Üniversitesi'nden destek sözü

 DSC0019 1600x1063

Rektör BTTDD Bursa Şubesi'ni ziyaret etti

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Şube Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, göreve geldikleri günden bu yana 'Yenilikçi Devlet Üniversitesi' olarak adlandırılan BTÜ'nün Rektörü Karademir'in derneğe olan yakın ilgisinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Devamını oku...