Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün224
DünDün436
Bu HaftaBu Hafta2393
Bu AyBu Ay10887
ToplamToplam1277428

YUNANCA KURS VE BURS DUYURUSU

İşte bu iki önemli konunun detayları

 Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından dernek merkezinde ücretsiz olarak verilen Yunanca kurslar, yaz tatilinin ardından yeniden start alıyor. Mevcut öğrencilerimizden devem edecekler ve gruplara yeni dahil olmak isteyen Batı Trakyalılar bugünden itibaren 25 Ekim 2017 tarihine kadar başvurularını, '251 17 14' numaralı telefondan dernek görevlilerimize adlarını, telefon numaralarını ve doğum tarihlerini yazdırarak yapabilirler.

Devamını oku...

Mustafa Dündar'dan BTTDD Bursa Şubesi'ne ziyaret

m1

'Birlik olduğumuz zaman üstesinden gelemeyeceğimiz sorun yok'

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Batı Trakya Türkü hemşerileri ile biraraya geldiği toplantıda, ''Birlik olduğumuz zaman üstesinden gelemeyeceğimiz sıkıntı yok. İsterse yedi düvel gelsin'' dedi.

Devamını oku...

Yeni İl Emniyet Müdürü'ne 'hayırlı olsun' dedik

e2

Ak: Türkiye güçlü olduğu zaman bu ülkeye güvenenler de güçlü oluyor

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, Bursa'da yeni göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Osman Ak'ı ziyaret ederek 'hayır olsun' dileklerini iletti. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, Osman Ak'a kabulünden dolayı teşekkür ederek, Bursa'nın huzuru için atılacak adımlarda üzerilerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Eminlatif, Osman Ak'a, ''Göreve geldiğiniz günden bu yana uyuşturucu ve trafikle ilgili attığınız adımlar takdir topluyor'' dedi.

Devamını oku...

Batı Trakyalılar Kurucu Başkanlarını unutmadı

1

'ŞÜKRÜ AMCA'YI DUALARLA ANDIK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin kurulduğu 1974 yılından 1990 yılına kadar aralıksız başkanlığını yapan, Bursaspor eski Başkanı duayen sanayici Şükrü Şankaya, ölümünün 12. yılında kabri başında anıldı.

Devamını oku...

Kurucu Başkanımız 12. ölüm yıl dönümünde anılacak

sukru

Danışma Kurulu Başkanı'ndan BTTDD Bursa'ya ziyaret

3

Bursa'dan birlik mesajları verdiler

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Devamını oku...

DEB Partisi'nden Bursa'daki Batı Trakyalılar'a çağrı

d

'GELİN İMZALARIMIZLA TARİHE NOT DÜŞELİM'

Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Bursa'daki Yunanistan vatandaşı Batı Trakya Türkleri'ni başlattıkları imza kampanyasına destek olmaya davet ederek, ''Gelin tarihe bir not düşelim'' dedi.
Ali Çavuş, 22 Eylül Cuma akşamı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti. Şube Başkanı Uzman Dr. Ali Eminlatif, burada yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ''Başkan ve ekibi, merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet'in kurmuş olduğu DEB Partisi'nde Batı Trakya Türkleri'nin haklarını mertçe, korkusuzca savunuyor. Kendilerini bir kez daha tebrik ediyorum. Her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Devamını oku...