Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün363
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta4885
Bu AyBu Ay17741
ToplamToplam1402531

Bursa'da 'Öğretmenler Günü' etkinliği

ogretmen 1

Batı Trakya'daki eğitim için önemli mesajlar

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, '24 Kasım Öğretmenler Günü' ile ilgili önemli bir organizasyona imza attı. Osmangazi Belediyesi'nin desteğiyle 'Tarihi Merinos Tren İstasyonu Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya, her yaştan çok sayıda öğretmen katıldı.

Devamını oku...

Genel Merkez'in teşekkür yemeğine katıldık

muezzin gm

Eski Bakan Müezzinoğlu'na plaket verildi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş, Genel Sekreter İsmail Hayat, STK'lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr Ahmet Serdar ve Sosyal İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ramadan Eminoğlu, BTTDD Genel Merkezi'nin İstanbul'daki yemeğine katıldı. Florya Şazeli Restorant'ta eski Eski Bakan Mehmet Müezzinoğlu'na sorunların çözümüne sağladığı katkılar nedeniyle plaket takdim edildiği toplantıda, tüm teşkilatlardan temsilciler hazır bulundu.

Devamını oku...

Şakir Emin'i ofisinde ziyaret ettik

şakir

'Birlik ve beraberliğimizi korumalıyız'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi yönetimi, halen AK Parti Yıldırım İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Kutay İnşaat'ın sahibi İnşaat Mühendisi Şakir Emin'i ofisinde ziyaret etti. Sıcak buluşmada, birlik ve beraberlik vurguları dikkat çekti.

Devamını oku...

Cem Kürşad Hasanoğlu'nu ziyaret ettik

hasanoğlu

Önemli konular masaya yatırıldı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Devamını oku...

Başbakan Yardımcısı olarak Batı Trakya'da

hakan 1

Memleketinde büyük coşku ile karşılandı

Batı Trakya Türk Azınlığı, Anavatan Türkiye'de Başbakan Yardımcılığı görevine kadar yükselmeyi başaran hemşehrisi Hakan Çavuşoğlu'nu ağırlamanın gururu yaşadı.
Batı Trakya Türklere Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi eski başkanlarından olan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Yunanistan'daki resmi ziyaretinin son iki gününü Batı Trakya'ya ayırdı. Çavuşoğlu, Atina temaslarının ardından geçtiği Batı Trakya'da hemşehrileri tarafından büyük coşku ile karşılandı.

 

Devamını oku...

Rusya ile krizi çözen üyemiz Çağlar'a büyük onur

caglar

Putin Kremlin Sarayı'nda 'Devlet Nişanı' verdi

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizini çözen isim olarak tarihe geçen Devlet Eski Bakanı Cavit Çağlar, Rusya lideri Putin tarafından 'Devlet Nişanı' ile ödüllendirildi.

Devamını oku...

Batı Trakyalı gençlere Görükle'de yer arayışı

h1

Bozbey: Elimden geleni yapmaya hazırım

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif, bir grup yönetici ve Gençlik Kolları üyesi ile birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i makamında ziyaret etti. Eminlatif, Bozbey'e kabulünden dolayı teşekkür etti.

Devamını oku...