Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün358
DünDün507
Bu HaftaBu Hafta358
Bu AyBu Ay11991
ToplamToplam1335578

Ziraat Bankası'ndan Yunanistan'a üçüncü şube

Ziraat Bankası, bölgesel bir güç haline gelmek için atılımlarını sürdürüyor.

Yakın coğrafyadaki şubeleşme çalışmalarını hızlandıran banka, Irak, Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya ve Bosna Hersek'te yeni şube açmayı planlıyor. Girmek için uzun süre mücadele ettiği Yunanistan'da üçüncü şubeyi açmaya hazırlanıyor.

Devamını oku...

Gazeteci İbrahim Baltalı'ya mahkeme önünde saldırı

Büyük Derbent azınlık ilkokulu öğretmeni Hara Nikopoulou ile Osman Kaşayka'nın görülen davasını izlemek üzere  19 Kasım Perşembe günü Dedeağaç mahkemesinde hazır bulunan Rodop Rüzgarı dergisi sahibi İbrahim Baltalı Yunanlı fanatikler tarafından darbedildi.


Devamını oku...

Batı Trakya Türk Azınlığın sorunları Ankara`da tartışıldı

Bilkent Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Topluluğu (TÜDAT), Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Gençlik Kolları ve Ankara Keçiöğren Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Yunanistan ve AB’nin Demokrasi Dersi: Batı Trakya” konulu panele katılım İstanbul ve Ankara’da öğrenim gören Batı Trakya Türkleri ağırlıklı olmak üzere oldukça yüksek oldu.

Devamını oku...

Okullarımızda neler oluyor?

İskeçe ve Gümülcine’deki azınlık okullarında yaşanan bazı olaylar Batı Trakya Türkleri arasında tepki yarattı. Öğrenci velileriyle, encümen heyetlerinin bilgisi dışında cereyan eden bazı gelişmeler “azınlık okullarında neler oluyor” sorusunu gündeme getirdi.

Devamını oku...

BUGİAD Genç'ten Yunanistan'a iş gezisi

Mustafa Duran başkanlığındaki BUGİAD Genç üyeleri, Yunanistan’daki yatırım olanaklarını incelemek üzere, bu ülkeye iş gezisinde bulundu.

Komşu ülkelerle ticaretin geliştirilmesine büyük önem verdiklerini belirten BUGİAD Genç Başkanı Mustafa Duran, Yunanistan’a düzenledikleri gezinin bu açıdan önemli olduğunu vurguladı.

Devamını oku...

Erdoğan'dan Papandreu'ya mektup

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Komşu Ülkelerle Sıfır Problem" anlayışının Türk dış politikasının öncelikleri arasında olduğunu belirterek  işbaşına gelen yeni PASOK hükümeti döneminde, yaklaşık 10 yıldır Yunanistan'la süren ikili işbirliği ve diyalog sürecine yeni bir ivme kazandırılabileceği umudunu  bir metktupla dile getirdiği belirtildi.

Devamını oku...

Yorgos Petalotis, "Azınlığın her hakkını koruyacağız!.."

Rodop ilinden milletvekili seçilen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Yorgos Petalotis Gümülcine'de düzenlediği ilk basın toplantısında “PASOK partisi, devletin halkın gözündeki güvenini tekrar kazanması için yolsuzlukla mücadele konusunda alınacak önlemleri sonuna kadar uygulayacaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını oku...