Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün625
DünDün811
Bu HaftaBu Hafta3750
Bu AyBu Ay16039
ToplamToplam1261121

Merhum Dr. Sadık AHMET`in aramızdan ayrılışının 14. Ölüm yıl dönümü

DUYURU  VE  DAVET
Batı Trakya Türk Azınlığı’nın acı kaybı merhum Dr. Sadık AHMET’in aramızdan ayrılışının 14. Ölüm yıl dönümü münasebetiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 Temmuz 2009 Cuma günü Gümülcine’de kabri başında anma töreni düzenlenecektir.



Devamını oku...

11. Batı Trakyalılar Panayırı ve 5. Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası coşkulu bir kalabalık ile gerçekleştirildi.

altBatı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin düzenlemiş olduğu 11.Batı Trakyalılar Panayırı ve 5.Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası büyük bir katılım ile 12 Temmuz Pazar günü Bursa Gündoğdu Köyünde gerçekleştirildi.


Devamını oku...

AİHM`den Yunanistan`a 19`uncu madde cezası

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 9 Temmuz Perşembe günü "Zeybek v. Yunanistan" (Başvuru no. 46368/06) davasında Yunanistan'ı mahkûm ederek para cezasına çarptırdı. Mahkeme, Yunanistan'da 1998 yılına kadar yürürlükte olan Vatandaşlık Yasası'nın ırkçı 19'uncu maddesi çerçevesinde Yunan vatandaşlığından çıkarılan Batı Trakya Müslüman azınlığı üyelerinden Bedriye Zeybek adlı davacıyı, Atina'ya karşı açtığı davada haklı buldu.

Devamını oku...

Batı Trakya'da Ziraat`a 10 milyon Euro yatırıldı

Uzun süredir Yunanistan'da şube açmaya çalışan Ziraat Bankası, çalışmalarının karşılığını aldı. Gümülcine başta olmak üzere Atina ile birlikte şubeler müşteri akınına uğradı. Otobüs kiralayarak 18 Şubat'ta Gümülcine'deki açılışa katılan Batı Trakya Türkleri birikimlerini de aktarmaya başladı.

Devamını oku...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, BTTDD yetkilileriyle görüştü

altTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, 1 Temmuz günü Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Genel Başkanı Ferruh Özkan ve beraberindekilerle Meclis'te görüştü.

Görüşmede BTTDD başkanı Toptan'a, Batı Trakya haritasının olduğu bir tablo hediye etti.

 

 

                                                    Fotoğrafların devamına : www.bttdd.org adresinden bakabilirsiniz.

 

altalt

Devlet Bakanı Egemen Bağış, Brüksel`de Batı Trakya`yı gündeme getirdi...

Türk Devlet Bakanı ve aynı zamanda AB sürecinde Başmüzakereci olarak görev yürüten Egemen Bağış, Brüksel'de, Avrupa Birliği üyelik müzakerelerinde vergilendirme faslının açılması konusunun ele alındığı hükümetlerarası konferansta, AK Parti hükümetinin Heybeliada Ruhban Okulu'nun açılması konusunda çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi ve buna karşılık Yınanistan'ın da Batı Trakya Türklerinin hakları konusunda adım atması gerektiğini söyledi.

Devamını oku...

Davutoğlu, Bakoyanni ile görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni ile bir araya geldi.

Davutoğlu, Başbakan Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle Atina ziyaretini iptal etmesinden 1 hafta sonra Yunanistan'da.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) gayri resmi Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere Yunanistan'ın Korfu adasında bulunan Davutoğlu, ikili temasları çerçevesinde, Bakoyanni ile de bir görüşme yaptı.

Devamını oku...