Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün360
DünDün507
Bu HaftaBu Hafta360
Bu AyBu Ay11993
ToplamToplam1335580

Seçek Yaylası`ndaki Mehmet Hilmi Çeşmesi yerle bir edildi.

Batı Trakya Türklerinin yağlı güreş ve kültürel etkinliklerin her yıl geleneksel olarak yapıldığı Seçek Yaylası’ndaki Mehmet Hilmi çeşmesi yerle bir edildi. Mehmet Hilmi çeşmesi`nin yıkılması Batı Trakya Türk Azınlığını derinden yaraladı.

Devamını oku...

Türk Dünyası Gençlik Topluluğu 6.Gençlik (Fethiye) Buluşması

BATTAM BASIN DUYURUSU
(Batı Trakya Türkleri Araştırma Merkezi)

Kısa adı TDGT olan “Türk Dünyası Gençlik Topluluğu 6. Gençlik Buluşması” 25–30 Temmuz 2009 tarihleri arasında Fethiye’de gerçekleştirilecektir. Ayrıca.“Türk Kültürünün Dünya Kültürüne Etkileri” konulu bir çalıştay yapılacaktır. Konferanslar, Türk Dünyası geleneksel giysileri ve resim sergisi tanıtılacak; stantlarda da katılımcıların eserleri ve Türk Dünyasının kültürel zenginlikleri sergilenecektir.

Devamını oku...

Merhum Dr. Sadık AHMET`in aramızdan ayrılışının 14. Ölüm yıl dönümü

DUYURU  VE  DAVET
Batı Trakya Türk Azınlığı’nın acı kaybı merhum Dr. Sadık AHMET’in aramızdan ayrılışının 14. Ölüm yıl dönümü münasebetiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 Temmuz 2009 Cuma günü Gümülcine’de kabri başında anma töreni düzenlenecektir.Devamını oku...

11. Batı Trakyalılar Panayırı ve 5. Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası coşkulu bir kalabalık ile gerçekleştirildi.

altBatı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin düzenlemiş olduğu 11.Batı Trakyalılar Panayırı ve 5.Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası büyük bir katılım ile 12 Temmuz Pazar günü Bursa Gündoğdu Köyünde gerçekleştirildi.


Devamını oku...

AİHM`den Yunanistan`a 19`uncu madde cezası

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 9 Temmuz Perşembe günü "Zeybek v. Yunanistan" (Başvuru no. 46368/06) davasında Yunanistan'ı mahkûm ederek para cezasına çarptırdı. Mahkeme, Yunanistan'da 1998 yılına kadar yürürlükte olan Vatandaşlık Yasası'nın ırkçı 19'uncu maddesi çerçevesinde Yunan vatandaşlığından çıkarılan Batı Trakya Müslüman azınlığı üyelerinden Bedriye Zeybek adlı davacıyı, Atina'ya karşı açtığı davada haklı buldu.

Devamını oku...

Batı Trakya'da Ziraat`a 10 milyon Euro yatırıldı

Uzun süredir Yunanistan'da şube açmaya çalışan Ziraat Bankası, çalışmalarının karşılığını aldı. Gümülcine başta olmak üzere Atina ile birlikte şubeler müşteri akınına uğradı. Otobüs kiralayarak 18 Şubat'ta Gümülcine'deki açılışa katılan Batı Trakya Türkleri birikimlerini de aktarmaya başladı.

Devamını oku...

TBMM Başkanı Köksal Toptan, BTTDD yetkilileriyle görüştü

altTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Köksal Toptan, 1 Temmuz günü Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Genel Başkanı Ferruh Özkan ve beraberindekilerle Meclis'te görüştü.

Görüşmede BTTDD başkanı Toptan'a, Batı Trakya haritasının olduğu bir tablo hediye etti.

 

 

                                                    Fotoğrafların devamına : www.bttdd.org adresinden bakabilirsiniz.

 

altalt