Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün920
DünDün733
Bu HaftaBu Hafta4768
Bu AyBu Ay16651
ToplamToplam1222175

Atina`da Yunan Polisi Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtınca Müslümanlar ayaklandı

Yunan polisinin Atina'da gerçekleştirdiği 'Süpürge Operasyonu' sırasında Kur'an-ı Kerim sayfalarını yırtarak üzerine basması, Müslümanların sert tepkisine sebep oldu.

Yunan polisi, sık sık tartışma ve gerginlik kaynağı olan uygulamalarında bir yenisine daha imza attı. Önceki akşam Atina merkezinde operasyon yapan 10 polis, Suriyeli göçmenlere ait ve içinde iki bayanın da bulunduğu bir otomobilde arama yaptı. Arabada bulunan bir kişiyi darp eden polisin, Kur'an-ı Kerim'in sayfalarını yırttığı ve üzerine bastığı bildirildi.

Devamını oku...

18. Gümülcine Ulusal Ticaret Fuarı açıldı

Bu yıl 18. düzenlenen Gümülcine Ulusal Ticaret Fuarı bugün açıldı. Açılışa Bakan Stilyanidis, Kuzey Yunanistan ve Trakya Bakanı, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ile diğer yetkililer katıldılar. Sıcak havaya rağmen açılış töreninin  kapalı alanda yapılması izleyenlere zor anlar yaşattı.

Devamını oku...

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Son Gelişmeleri Değerlendirdi

Batı Trakya Türk Azınlığı’nın durumu ve halen yaşamakta olduğu problemler son dönemde sık sık uluslararası kamuoyunun gündemine gelmiş ve aşağıda isimleri kayıtlı raporlarda ayrıntılı bir biçimde incelenmiştir. Bu raporlar, Batı Trakya Türk Azınlığının problemlerini tüm boyutlarıyla yansıtmamalarına ve bazı eksik değerlendirmeler içermelerine rağmen problemlerimizin uluslararası örgütlerin ve kamuoyunun gündemine taşınması bakımından olumlu bir gelişmedir. 

Devamını oku...

Selanik’ten Samsun’a

altHer yıl 16 Mayıs tarihinde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Dernekleri öncülüğünde gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin kurucu ve hemşehrimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te dünyaya geldiği evinden alınan toprağın 19 Mayıs günü Samsun’a ulaştırılması töreni yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. 

Devamını oku...

AİHM kararına rağmen HAYIR

İskeçe Asliye Hukuk Mahkemesi, İskeçe Türk Birliği’nin resmiyetinin iadesiyle ilgili talebini reddetti. Karar İskeçe Türk Birliği camiasında ve Batı Trakya Türklerinde derin hayal kırıklığı ve tepki yarattı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin İTB lehine verdiği karardan sonra böyle bir gelişmenin yaşanması demokrasi ve hukuk adına şaşkınlık yarattı.

Devamını oku...

4. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finali Büyük Sirkeli Köyü Camii`nde yapıldı

Gümülcine S. Müftülüğü, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği, Rodop Rüzgârı Dergisi ve Büyük Sirkeli Köyü Kur’an Kursu’nun organizasyonu ile “4. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finali” 10 Mayıs 2009 Pazar günü Büyük Sirkeli Köyü Camii’nde gerçekleşti.

Devamını oku...

Çalışma izinleri ile ilgili olarak Av.Hakan Çavuşoğlu basın açıklaması yaptı

B A S I N    B İ L D İ R İ S İ

Bir süre önce çözüme kavuştuğu  duyurulan “İKAMET TEZKERELERİNE ÇALIŞMA İZNİNDEN MUAF” olduğunun işletilmesine ilişkin Genelge Bursa Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne ulaşmıştır. Buna göre, uygulamaya ilişkin  son kararların alınacağı Pazartesi günkü toplantıdan sonra Çarşamba gününden itibaren başvurular kabul edilecektir.

Devamını oku...