Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün782
DünDün1107
Bu HaftaBu Hafta4169
Bu AyBu Ay17025
ToplamToplam1401815

Yunanistan'ın Türk Azınlığı asimile politikaları devam ediyor!!!

Medrese'nin tabelasından "Hayriye" ibaresi kaldırıldı!!!

Yunanistan'ın Batı Trakya'da yaşayan Türk Azınlığı  asimile etme politikaları her geçen gün yeni boyut kazanıyor. Daha dün Seçek bölgesinde Mehmet Hilmi adına yaptırılan bir çeşmeye tahammül edemeyen, Yanıkköy'de Türklerin vakıf mallarına el koyan yönetim şimdi de 25 Ağustos tarihinde Gümülcine'deki Medrese-i Hayriye'nin tabelasını değiştirdi.

Devamını oku...

Yunanistan`a Demokratik Açılım Dersi

Hükümetin başlattığı demokratik açılım çerçevesinde sürpriz bir adım daha atan Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'deki azınlıkların liderleriyle bir- araya geldi. Demokratik açılımın kavgasını verdiklerini belirten Başbakan, "Ne Kürt, ne Alevi, ne azınlık kardeşlerimin sorunları hiçbir zaman birbirinden üstün veya az değildir.

Devamını oku...

Karamanlis'ten Türk azınlığa açılım yok

Karamanlis konuşmasında, "Çağdaş Avrupai Azınlık Politikası" uyguladıklarını söyledi.

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Batı Trakya'nın Gümülcine şehrinde Uluslararası Trakyalılar Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Çağdaş Avrupai Azınlık Politikası" uyguladıklarını söyledi.

Devamını oku...

Türk Dünyası 6. Gençlik Buluşması Fethiye'de yapıldı.

Kısa adı TDGT olan “Türk Dünyası Gençlik Topluluğu” 6. Gençlik Buluşması 25 – 30 Temmuz 2009 tarihleri arasında Muğla’nın Fethiye ilçesinde gerçekleştirildi. Buluşma nedeniyle açılan stantlarda, Türk Dünyasının geleneksel giysileri tanıtıldı ve Türk Dünyası konulu resim sergisi açıldı. Açılan stantlarda katılımcıların eserleri ve Türk Dünyasının kültürel zenginlikleri sergilendi.

Devamını oku...

Seçek etkinliklerine Mehmet Hilmi Çeşmesi`nin yıktırılması damgasını vurdu.

Seçek Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen Seçek Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri bu yıl da 31 Temmuz, 1, 2 Ağustos tarihlerinde Seçek Yaylası’nda gerçekleşti. Etkinliklere bu yıl hiç bir Hıristiyan yöneticinin katılmaması, Mehmet Hilmi Çeşmesi’nin Bölge Genel Sekreteri Dimitris Stamatis tarafından yıktırılmasına bağlandı.

Devamını oku...

Yenicemahalle halkı evlerinin yıkılmasına karşı ayakta

Türk-Yunan Dostluğunun en iyi olduğu iddia edilen Atatürk-Venizelos döneminde özelliklede 1933 yılında hazırlanan Gümülcine Şehir planının asıl amacının şehirdeki Türk taşınmaz malvarlığını yok etmek olduğu gün ve gün açık bir şekilde ortaya çıkmaya başladı. Özellikle Türk mahallerinde Türklere ait taşınmaz mal varlıklarını yol ve yeşil saha olarak gösteren Gümülcine şehir planı Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığına ait camii, okul, mezarlık gibi kutsal mekanları dahi muaf tutmuyor. Bu plan dışında kalan bazı yerlere ise zorunlu istimlaklerle el konurken, bazıları da, bazı kurum ve kuruluşlara peşkeş çekiliyor.

Devamını oku...

Kimsesiz yaşlı kadını göz yaşlarına bile aldırmadan kendi evinden attılar

Azınlık insanın taşınmaz malvarlığını yok etmek ve Batı Trakya Müslüman Türk’ünü göçe zorlamak için hazırlanan 1933 Gümülcine Şehir planı sayesinde Çayüstü mahallesinde 3 aile neredeyse yarım asıra yakın yaşadıkları evlerinden zorunlu istimlakle tazminatlarını bile daha almadan evlerinden çıkarıldılar. İçlerinden biri vardı ki, bu olayı izleyen Azınlık basın mensuplarını bile duygulandırdı. Eşinin ölümünden sonra evinde yalnız yaşayan, kimsesi ve gidecek bir yeri dahi olmayan 80’lik bir yaşlı nineydi.

Devamını oku...