Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün355
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta4877
Bu AyBu Ay17733
ToplamToplam1402523

Batı Trakyalılar Panayırı yoğun katılımla gerçekleşti

panayır 1
Ermeydanı Kırkpınar'dan sonra Bursa'da kuruldu

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin tarihi Kırkpınar'ın ardından düzenlediği '19. Batı Trakyalılar Panayırı ve 13. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası, 22 Temmuz Pazar günü Gündoğdu Mesire Alanı'nda yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Devamını oku...

İkinci Başkan'dan önemli ziyaretler

başkon

Yeni Başkonsolos ve müftü ile görüştü

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu ile Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı da olan Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif'i makamlarında ziyaret etti.

Devamını oku...

Bayramı coşku ile kutladık

bayramlaşma 1

Hem Bursa'da hem Batı Trakya'daydık

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin bayramlaşma töreni, Yıldırım Yunus Emre Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Bir grup dernek yöneticisi ise Batı Trakya'da Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu'ndaki bayramlaşmada hazır bulundu.

Devamını oku...

Kardeş derneklerle 'Büyük İftar'a evsahipliği yaptık

büyük iftar 2

Ali Eminlatif Cumhurbaşkanı ile aynı masada

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, bir grup sivil toplum kuruluşu ile birlikte 11 Haziran 2018 tarihinde 'Büyük Bursa İftarı' düzenledi. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı iftarda 10 bini aşkın Bursalı birlikte oruç açtı. Çok sayıda Batı Trakyalı'nın da hazır bulunduğu iftarda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la aynı masayı paylaştı.

Devamını oku...

Binlerce Batı Trakyalı iftarda buluştu

iftar 1

Birlik ve beraberlik mesajları verildi

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin, Yıldırım ve Osmangazi Belediyelerinin desteğiyle düzenlediği geleksel iftar programı, 8 Haziran cuma günü 2 bin 500'ü aşkın Batı Trakyalı'nın katılımı ile gerçekleştirildi. Yıldırım Yunus Emre Spor Kompleksi'ndeki büyük buluşmaya, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Çalışma ve Sağlık eski Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, MHP Bursa Milletvekili Adayı Tevfik Topçu ile BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin de katıldı.

Devamını oku...

Ankara'da Balkan Buluşması'na katıldık

balkan buluşması 1
Batı Trakya'dan gelen heyetle sıkı diyalog

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Stratejik Düşünce Enstitüsü'nün (SDE) işbirliğinde düzenlenen 2. Balkan Buluşması 'Tarih, Kültür ve Kimlik' başlığı altında geçtiğimiz günlerde Ankara'da gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın da birer konuşma yaptığı The Green Park Hotel'deki organizasyon, iki gün boyunca devam etti.

Devamını oku...

Batı Trakya Türkleri yasta

Eski Genel Başkanımız Kaşifoğlu'nu kaybettik

erol kasifoglu