Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün774
DünDün1107
Bu HaftaBu Hafta4161
Bu AyBu Ay17017
ToplamToplam1401807

30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda hazır bulunduk

r1

Büyük coşkuya ortak olduk

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Uzman Dr. Ali Eminlatif, 2. Başkan Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat, Bursa Valiliği'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna katıldı.

Devamını oku...

YÖNETİCİMİZ ATİLLA TAHSİN'İN MUTLU GÜNÜ

atilla 1

'DEĞERLİ KARDEŞLERİMİZE MUTLULUKLAR DİLİYORUZ'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Tahsin, Pınar Emin ile hayatını birleştirdi.

Devamını oku...

PANAYIRDA ÖZLENEN GÜNLER GERİ GELDİ

panayır 1

BATI TRAKYA TÜRKLERİ BURSA'DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'nin düzenlediği '18. Batı Trakyalılar Panayırı ve 12. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası' 30 Temmuz 2017 Pazar günü Gündoğdu Köyü Mesire Alanı'nda büyük coşku ile gerçekleştirildi. BTTDD Bursa Şubesi eski başkanlarından Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun da binlerce hemşehrisi ile kucaklaştığı etkinlik, Panayır Ağası Mehmet Emiroğlu'nun geleneksel kıyafetleri at üzerinde davul-zurna eşliğinde alana gelişi ile başladı.

Devamını oku...

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nu ziyaret ettik

h1

Çankaya Köşkün'den Batı Trakyalılar'a kenetlenme çağrısı

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Batı Trakya Türkleri'ni ve Balkanlardaki soydaşları kenetlenmeye davet etti.
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetimi, son kabine değişikliği ile Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Hakan Çavuşoğlu'nu Çankaya Köşkü'ndeki makamında ziyaret etti.

Devamını oku...

UNUTMADIK... UNUTMAYACAĞIZ... UNUTTURMAYACAĞIZ...

 

sadikkkk

Batı Trakya Türkleri'nin efsane lideri Dr. Sadık Ahmet'i aramızdan ayrılışının 22. yılında özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Batı Trakya'nın karanlık günlerinde cesur yüreği ile hak arama mücadelesini başlatan, Türk Azınlığın geleceği için yıllarca hapis yatan, canını veren büyük liderimizin gösterdiği yolda 'Türküz' diye haykırarak yılmadan yürümeye devam edeceğiz. Dr. Sadık Ahmet'i unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Yönetim Kurulu Adına Uzm. Dr. Ali Emin Latif

Devamını oku...

Derneğimizin eski Başkanı Başbakan Yardımcısı oldu

Ami Emin Latif ve Hakan Çavuşoğlu

'Sayın Hakan Çavuşoğlu ile gurur duyuyoruz'

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ali Eminlatif, derneğin eski başkanlarından Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'nun yeni kabinede Başbakan Yardımcısı olarak görev almasını, Batı Trakya Türkleri olarak sevinçle karşıladıklarını söyledi.

Devamını oku...

BTTDD BURSA ŞUBESİ'NİN ÇİFTE BAYRAM COŞKUSU

11111

BAYRAMI HEM BURSA'DA HEM DE BATI TRAKYA'DA KUTLADIK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi, Ramazan bayramını hem Bursa’da hem de Batı Trakya’da kutladı.
Bayramın ilk günü Bursa'da Mimar Sinan Cafe’de organize edilen bayramlaşma töreni, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Müfit Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı, AK Parti İl Yöneticisi Remzi Yeprem, AK Parti Yıldırım Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kaşifoğlu, AK Parti Yıldırım İlçe Teşkilat Başkanı İbrahim İsmailoğlu, BATTAM Başkanı Özkan Hüsyin, BATISİAD Başkanı Ahmet Er, BTTDD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Hasanoğlu, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu Kurucu Başkanı Cafer Alioğlu, BALKANTÜRKSİAD Bakanvekili Süleyman İnan, BTTDD Bursa Şubesi Eski Başkanları Mehmet Koca ve Ahmet Koç ile çok sayıda Batı Trakyalı'nın katılımı ile gerçekleştirildi. 
BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, Genel Sekreter İsmail Hayat ve Disiplin Kurulu Üyesi Dr. Recep Bölükbaşı ise, Bursa Kızılay Kan Müdürü Dr. Orhan Eminlatif, Sağlık Bakanı eski Danışmanlarından Dr. Metin Ahmet ve Bursa Şubesi eski Yöneticilerinden Mehmet Hüseyin ile birlikte Batı Trakya’daki bayramlaşma törenlerinde hazır bulundu. İlk olarak Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’ndaki bayramlaşmaya katılan heyet, daha sonra Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü, Gümülcine Türk Gençler Birliği ve DEB Partisi’nde Batı Trakya Türk Azınlığı’nın temsilcileri ve hemşehrileri ile kucaklaştı. BTTDD Bursa Şubesi 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş ve Genel Sekreter İsmail Hayat, başta Başkonsolos Ali Rıza Akıncı, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Şerif, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete olmak üzere, Azınlık milletvekilleri ile yöneticilerine, 30 Temmuz’da Bursa’da yapılacak Batı Trakyalılar Panayırı’nın davetiyelerini de iletti. Hasan Ali Çavuş, Batı Trakya temaslarının çok verimli geçtiğini belirterek, ‘Ramazan bayramını BTTDD Bursa Şubesi yöneticileri olarak hem Bursa’da hem de doğduğumuz topraklarda kutlamak bizlere ayrı bir gurur yaşattı. Ayrıca burada göreve geldiğimiz günden bu yana gördüğümüz sıcak ilgi bizleri çok mutlu ediyor’ dedi.