Dr. Sadık Ahmet


“...Ben bir Türk olduğum için hapse götürülüyorum. Eğer Türk olmak bir suç ise, burada tekrar ediyorum. Ben bir Türk‘üm ve öyle kalacağım. Bu mesajımla Batı Trakya azınlığına sesleniyorum ve Türk olduklarını unutmamalarını söylüyorum.”
Dr. Sadık Ahmet

İkamet Tezkeresi Hk. DUYURU

Yabancılar Şube Müdürlüğünün Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne bağlanması ile İkamet Tezkeresi(Yeni veya Uzatma) almak durumunda olan soyadaşlarımıza duyrulur.

İstenilen Belgeler İçin Tıklayınız

 

 

Dernek Faaliyetlerimizi Twitter ve Facebook Adresimizden de takip edebilirsiniz.

BTTDD Belgeseli


Get the Flash Player to see this player.

Site İstatistik

BugünBugün809
DünDün1135
Bu HaftaBu Hafta5331
Bu AyBu Ay18187
ToplamToplam1402977

UZUN SÜRELİ İKAMET VERİLMEYE BAŞLANDI

Batı Trakya Türkleri'ne, Göç İdaresi İl Müdürlüğü tarafından uzun süreli ikamet verilmeye başlandı. Son başvuru tarihi 15 Ağustos 2017'dir. Söz konusu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecektir.

İKAMETTTT 

 
Uzun Süreli İkamet tezkeresi için gerekli evraklara ve konuyla ilgili detaylı bilgilere paylaşımın devamına tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 

Devamını oku...

12. Balgöç- Ali Durmaz Turnuvası'nda kürsüye çıktık

kupa 1

Üçüncülük kupası BTTDD Bursa Şubesi'nde

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Futbol Takımı, Balkan derneklerinden 10 takımın mücadele ettiği 12. Balgöç-Ali Durmaz Turnuvası'nda üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları'ndan muhteşem kermes

k2

Batı Trakya'nın yöresel lezzetleri ve el işleri kapışıldı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları, örnek etkinliklerine bir yenisini ekledi. Batı Trakyalı kadınların Mimar Sinan Cafe'de gerçekleştirdiği kermese ilgi büyük oldu. İmece usulü hazırlanan yöresel lezzetler ve el işleri kısa sürede tükendi.

Devamını oku...

Yaka Birlik'ten BTTDD Bursa Şubesi'ne ziyaret

yaka 0

Yaka Birlik Futbol Kulübü'nden BTTDD Bursa Şubesi'ne ziyaret

Batı Trakya'da Durhasanlar, Dolapçılar, Hacıköy ve Işıklar köylerinin birlikte kurduğu YAKA BİRLİK Futbol Kulübü'nün Erdi Şerif başkanlığındaki yönetimi ve futbolcular, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ni ziyaret etti.

Devamını oku...

BTTDD Bursa Şubesi 19 Mayıs mesajı

199999

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu hemşehrimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve özlemle anıyor, 'Bütün ümidim' dediği gençlerin gününü kutluyoruz.

 

Batı Trakyalılar'a Bursa'da yeni buluşma yeri

y1

BTTDD BURSA ŞUBESİ YİĞİTLER LOKALİ AÇILDI

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yiğitler Lokali, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin'in de hazır bulunduğu törenle açıldı.

Devamını oku...

Batı Trakya Türkleri'ne Etabli uyarısı

etabluuu

SGK'YA VERİLECEK ETABLİ BELGESİ İLE İLGİLİ DUYURU

Yeni düzenlemelerin ardından birinci derece yakınlarının üzerinden veya Genel Sağlık Sigortası'na (GSS) dahil olarak, Türkiye'de sigortalı olmak isteyen soydaşlarımızın, son günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) götürdükleri 'Etabli' belgeleri ile ilgili sorun yaşadıkları bilgisini aldık.
Bunun üzerine SGK'ya giderek 'Etabli' belgesinin neden yeterli olmadığını sorduğumuz yetkili memur ve şefi, genelgede 'Türk Soylu' yazdığını Etabli'de ise 'Batı Trakya Türk Azınlığı' ifadesi yer aldığını söyledi. 'Adı üzerinde Türk Azınlığı, daha ne yazsın, bu belgeyi T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu Türk olduğumuz için veriyor. Bizim Türk olduğumuzdan Yunanistan dışında şüphe duyan da yok' desek de anlamadılar...
Baktık olmuyor; SGK İl Müdürü Sayın Erhan Karaca'ya başvurduk. Kendisi de bizim gibi çok şaşırdı ve hemen yetkilileri arayarak yanlıştan dönülmesi için talimatı verdi... Ve uygulamalı olarak, söz konusu sorunu yaşamış bir amcamızın başvurusunu yaptık, kendisi sorunsuz bir şekilde sigorta kapsamına girdi.
Bugüne kadar görevli memurlardan kaynaklanan benzer sorun nedeniyle SGK'da işlemini yaptıramayan varsa, ya da bundan sonra böyle bir durumla karşılaşan olursa lütfen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi'ne başvursun veya bizlere ulaşsın.

Saygılarımızla
BTTDD Bursa Şubesi
Yönetimi

IMG-20170503-04536