Çifte Vatandaş olan hemşehrilerimizin Askerlikleri

bttddbursa

bttddbursaBirden fazla vatandaşlığı bulunan hemşehrilerimizin askerlik yükümlülüklerini yerine getirmeden önce aşağıdaki hususları değerlendirlemeleri gerekmektedir.

 

Son dönemlerde hemşehrileremiz arasında yayılan bilgi kirliliği nedeniyle aşağıdaki açıklamayı yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Türkiye’de ikamet etmekte olup çifte vatandaşlığı bulunan ve 22 yaşından önce Türk Vatandaşlığını kazanmış olan hemşehrilerimizin Yunanistan’da yapmış oldukları askerlik nedeniyle Türkiye’de “Birden Fazla Tabiiyetlilerin Askerlik Yükümlülüklerinden” faydalanmaları söz konusu değildir. Bu nedenle hemşehrilerimiz arasında yayılan yanlış bilgi nedeniyle yukarıdaki şartlara haiz olanların Yunanistan’da yapılan askerlikleri burada kabul görmediğinden burada da askerlik yükümlülüklerini yerine getirmek durumunda kalacaklardır.

Bu nedenle çifte vatandaşlığı olup askerlik yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen hemşehrilerimizin her iki ülkenin yasal mevzuatını incelemek suretiyle kendileri için en uygun olanı tercih ederek askerlik yükümlülüklerini ifa etmeleri menfeatlerine olacaktır. Askerlik ile ilgili detaylı bilgileri bağlı bulundukları askerlik şubelerinden,Gümülcine Konsolosluğu’ndan veya şubemizden alabilirler.

Tüm hemşehrilerimize duyurulur.

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
Daha Fazla Yük Duyurular

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …