Seçimler Nedeniyle İkamet Tezkereleri ve Otobüs Duyurusu

bttddbursa

bttddbursaYunanistan’da yapılacak olan 18 Mayıs ve 25 Mayıs 2014 tarihlerindeki yerel seçimler nedeniyle cezalı durumda olan hemşehrilerimizle ilgili “oy kullanmaları şartıyla” aşağıdaki kolaylıklar sağlanmıştır. 

 

Yunanistan’daki yerel seçimlerde oy kullanmak amacıyla 25 Mayıs 2014 tarihine kadar İl Emniyet Müdürlükleri Yabancılar Şube Müdürlüklerine müracaat edeceklerden, vize veya ikamet ihlalinde bulunanlardan, geriye dönük harç ve ceza tahsil edilmeksizin ikamet izni çeşidine göre müracatları alınacak olup, İkamet İzni başvurusu müracaat belgesinden verilecektir. (Müracaat belgelerine harçtan muaf oldukları belirtilecektir.) İstanbul’da ve online randevu uygulanan yerlerdeki başvurular, randevu sistemine dahil edilmeden derhal alınıp ilk tur seçimlere katılmak isteyenlerin başvuruları mutlak suretle 18 Mayıs 2014 tarihine kadar ( bu tarih dahil) sonuçlandırılacaktır.

                        Seçimlere katılmak üzere doğrudan hudut kapılarına gelenlerin ikamet ihlalinde bulunduklarının tespit edilmesi halinde, beraberlerinde reşit olmayan çocukları ile birlikte çıkış işlemleri harçsız ve cezasız olarak yapılacak ve süreli giriş yasağı uygulamasından muaf tutulacaktır. Müracaat belgesini ibraz edenlere giriş ve çıkışlarında “2.1 İkamet İzni başvurunda müracaat belgesi” maddesinde belirtilen şekilde gerekli kolaylık gösterilecektir.

Ayrıca seçimler nedeniyle kendi araçları ile çıkış yapacak olan hemşehrilerimizin gümrük kapılarında zaman kaybetmemeleri adına kendilerine öncelik tanınacak ve ayrıca görevli memur personel sayısı arttırılacaktır.Genel merkezimiz tarafından seçimlerin ilk turu olan 18 Mayıs 2014 tarihi için otobüs kaldırılmayacak olup ikinci tur olan 25 Mayıs 2014 için ise çalışmalar devam etmektedir.Gelişmeler üyelerimize sitemiz ve mesaj sistemimiz ile facebok, twitter üzerinden duyurulacaktır.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
Daha Fazla Yük Duyurular

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …