11. Batı Trakyalılar Panayırı ve 5. Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası coşkulu bir kalabalık ile gerçekleştirildi.

alt

altBatı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin düzenlemiş olduğu 11.Batı Trakyalılar Panayırı ve 5.Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası büyük bir katılım ile 12 Temmuz Pazar günü Bursa Gündoğdu Köyünde gerçekleştirildi.

Hemşehrilerimizin yoğun ilgi göstermiş olduğu panayırda tüm Batı Trakyalılar ve Bursalılar doya doya yağlı güreş seyretme fırsatına sahip oldular. Havanın kapalı olması yağlı güreş tutkunları için adete bir fırsat doğurmuş oldu. Panayıra katılan hemşehrilerimiz kıran kırana geçen güreşlerin ardından bir daha ki sene aynı zamanda buluşmak üzere panayır alanından ayrıldılar.
 
Panayıra katılanlar arasında İskeçe Milletvekili Çetin Mandacı, Kozlukebir Belediye Başkanı ve Batı Trakya Azınlık Danışma Kurulu Başkan Yardımcısı Halit Mehmet, Mehrikoz Belediye Başkan Vekili Hüseyin Baba Emin, Dış Türklerden Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Çelik,Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, Bursa Milletvekili Mehmet Ocakden, IRCICA Genel Koordinatörü Dr.Halit Eren, Ak Parti Bursa İl Başkanı Nagip Vardar ve İl Yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Gürhan Akdoğan ve İl yönetimi, Bursa İl Genel Meclisi Başkan Vekili Ahmet Er, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ak Parti il yönetim kurulu üyesi ve BTTDD Genel Merkez Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Ömeroğlu, Ak Parti Yıldırım İlçe Başkanı Mümin Demir, Saadet Partisi Yıldırım İlçe Başkanı Ali Molla Salih ve Yıldırım İlçe Yönetimi, RUDEF Federasyonu Genel Başkanı Şuayip Toprak, Bursa Osmangazi İlçe Jandarma Komutanı , Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi Teşkilat Başkanı Kerem Hasanoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahinli, İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Necati Yusuf vardı.
 
Bursa Mehteranı ve Yıldırım Belediye İlköğretim Okulu’nun kılıç kalkan ekibi izleyenleri büyüledi.Rumeli ses sanatçısı Fahriye Güney güzel türküleri ile panayırımıza katılan hemşehrilerimizi kendinden geçirdi.

Bu yıl 5.’si düzenlenen yağlı güreşlere yaklaşık 230 sporcu katıldı. Makedonya’dan, Bulgaristan’dan ve Türkiye’nin pek çok şehrinden sporcuların mücadele ettiği şampiyona 9 kategoride gerçekleştirildi. 8 kişinin katıldığı Minikler kategorisinin birincisi Ömer Kader, 35 kişinin katıldığı minikler 2 kategorisinin birincisi Mustafa Dizdar, 45 kişinin katıldığı teşvik kategorisinin birincisi Hasan Yılmaz, 34 kişinin katıldığı tozkoparan kategorisinin birincisi Emre kaplan, 40 kişinin katıldığı deste kategorisinin birincisi Mehmet Mehmetov, 23 kişinin katıldığı küçük orta kategorisinin birincisi Nuh Ceylan, 20 kişinin katıldığı büyük orta kategorisinin birincisi Memiş Katmerlikaya ve 17 kişinin katıldığı başaltı kategorisinin birincisi İmdat Ertan oldu. Başpehlivanlık kategorisinde ise 8 kişi mücadele etti. Kıran kırana mücadelelerin yaşandığı bu kategori de finale Kenan Şimşek ve Murat Aydoğdu kaldı. başpehlivanlık müsabakasının galibi Murat Aydoğdu oldu. Bu arada şampiyonada Ahmet Osmanoğlu 26 bin TL’ye güreş ağası seçildi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …