15. Batı Trakyalılar Panayırı Sponsorları Buluşma Gecesi

sponsor1

sponsor1

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği “15. Batı Trakyalılar Panayırı ile 9.Uluslararası Yağlı Güreş Şampiyonası”nın sponsorları ödüllendirildi. Kervansaray Termal Hotel’de gerçekleştirilen ödül törenine; AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Mustafa Esgin ile çok sayıda bürokrat, işadamı ve birçok davetli katıldı.Ödül törenin açılışında konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Türk yerel yönetimlerinin, AK Parti’nin iktidarıyla birlikte Balkanlar ile Batı Trakya Bölgesi’nde yaşayan soydaş ve kardeş topluluklara rahatlıkla yatırım götürebilir bir hale geldiğini söyledi.

Balkanlar ile Batı Trakya’da sağlanacak barış ve istikrar ortamının küresel barışın sağlanması adına önem arz ettiğini söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, “İki dünya savaşının da ilk kıvılcımlarının çakıldığı bu bölgede sağlanacak barış, küresel barışın sağlanması için çok önemlidir. Bu bölgedeki istikrar ve barış ortamının sağlanması adına, Türkiye üzerine düşeni yaptı, yapıyor ve yapmaya da devam edecektir. Özellikle şunu belirtmek isterim ki; başta Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Yunus Emre Enstitüsü olmak üzere, birçok kurum ve hayırseverin milyarlarca liralık yardımları bu bölgelerle buluşturmuş ve bununla da kalınmamış, oradaki tarihi ve kültürel mirasın yeniden ayağa kalkmasını sağlamıştır” ifadelerini kullandı.

Batı Trakya Bölgesi’nde yaşayan 150 bin soydaşın tarihin emanetçisi olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Batı Trakya’da yaşayan soydaşlarımızın kalplerinin yarısı burada yarısı orada atıyor. Oradaki her bir soydaşımızın derdi bizim derdimiz, hüznü bizim hüznümüz, sevinci bizim sevincimizdir. Onların dertleriyle dertlenip, onların sevinçleriyle mutlu oluyoruz. Bölgedeki vatandaşlarımız, gerek ekonomik gerek dini gerekse de milli anlamda bir takım zorluklar yaşıyor olabilir. Biz, bu zorlukları azim ve kararlılıkla aşacağız ve oradaki bağlarımızı yeniden güçlendireceğiz” diye konuştu.

Törene katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise Bursa’nın bir Balkan şehri olduğu söyledi. Altepe, “Sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizler bizim için önemlisiniz ve her zaman sizlerin yanında olacağız. Batı Trakya insanı, ulusal çapta değerli bir dava insanıdır” dedi.

Osmangazi belediye başkanlığı döneminden bu yana sürekli Balkanlar’da gerek restorasyon gerekse sosyal ve kültürel etkinlikler anlamında önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Bu kritik coğrafyada huzurun hakim olması için çok önemli. Yüzyıllarca aynı kültürü yaşadığımız o bölgedeki insanların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” şeklinde konuştu.

—YENİ DERNEK MERKEZİ —

Gecenin ev sahibi BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse de 2013 yılının BTTDD Bursa Şubesi için verimli geçen bir yıl olduğunu söyledi. “Biz büyük bir aileyiz ve bu büyük ailenin bir neferi olmaktan kıvanç duyuyorum” diyen Şükrü Köse, BTTDD Bursa Şubesi’nin bu yıl 40’ncı kuruluş yıldönümü olduğunu söylerken, bu anlamlı yıla özel projeleri hayata geçirmek için kolları sıvadıklarını dile getirdi.

Bu yıl içerisinde BTTDD Bursa Şubesi’ne yeni bir dernek merkezi kazandırma arzusunda olduklarını söyleyen Köse, “BTTDD Bursa Şubesi’nin gücüne yakışır bir dernek merkezinin olması gerekiyor. şuanki mevcut yer ihtiyacı karşılayamıyor. Bu ve benzeri sebeplerden ötürü yeni bir dernek merkezine ihtiyacımız var.İnşallah bu yıl içerisinde şubemize geniş bir mekan kazandırabilmek için ciddi çalışmalarımız olacaktır” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından ise “15. Batı Trakyalılar Panayırı ile 9. Uluslararası Yağlı Güreş Şampiyonası” etkinliklerinin sponsorları teşekkür plaketleri ile ödüllendirildi.

sponsor2

TÜM FOTOĞRAFLAR

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …