16.Batı Trakyalılar Panayırı ve 10. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası

panayir2014

panayir2014

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesinin düzenlediği 16.Batı Trakyalılar Panayırı ve 10. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası çok sayıda katılımcıyla gerçekleşti. Protokolün yoğun katılımıyla gerçekleşen panayırda, yağlı güreş müsabakaları nefesleri kesti. 

Gündoğdu Mesire Alanı’nda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve Yönetim Kurulu ev sahipliğinde gerçekleşen panayıra AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Osmangazi Belediye Başkanvekili Ünal Aksoy, AK Parti il başkan vekili Mustafa Gürses,AK Parti Yıldırım ilçe başkanı Hüdayi Yazıcı ve Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak ve yöneticiler,MHP Yıldırım ilçe başkanı Ahmet Koç, BTTDD Genel Merkezi Teşkilat Başkanı Musa Yurt ve çok sayıda Belediye Meclis Üyeleri , sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri ile Yunanistan’dan gelen Gümülcine ili Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, İskeçe Türk Birliği Kültür başkan ve heyeti ile Batı Trakyalı vatandaş katıldı.

panayir2014 2

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse yaptığı açılış konuşmasında, panayıra gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Gerçekleştirilen panayır etkinliğinin temel amacına değinen Köse, “Bu etkinlik uluslararası yönü olan ve yağlı güreşlerde başka benzeri olmayan bir etkinliktir. Çünkü yağlı güreşlerimizin uluslararası platformda,bu alandan  başka yapıldığı bir yerin olmadığını ifade etmek istiyorum. Bunun da birinci amacı: Özellikle Balkan ülkelerindeki Türk akraba topluluklarında yaşayan soydaşlarımızla anavatanda olan bizlerin bir araya gelerek aramızdaki diyaloğu ve  dayanışmayı  tesis ederek bu kardeşliği daha üst seviyelere taşımaktır. İkinci amacı ise toplumumuzda geleneksel olarak bilinen ve kültürel bir öğe olan Yağlı Güreşlerin diyalogun bir öğesi olarak kullanılmasını sağlayarak yeni nesillere aktarımını sağlamaktır.Bu etkinliğimizin düzenlenmesinde başta Bursa Büyükşehir Belediyesi,Osmangazi ve Yıldırım Belediye başkanları olmak üzere tüm sponsorlarımıza ve katkı koyup  destek olan siz değerli  katılımcılara  da teşekkür eder, güreşecek olan tüm sporculara başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

panayir2014 3

Köse’nin ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise, “Bu etkinliğin tertiplenmesinde büyük bir emek var. Bu emeği sarf eden başta şube başkanımız Şükrü Köse ve onun ekip arkadaşları olan bu yönetici kardeşlerimize huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Panayır kapsamında düzenlenen 10. Uluslararası Yağlı Güreş Şampiyonası’na Türkiye’nin birçok ilinden gelen güreşçilerin yanı sıra Yunanistan ,Bulgaristan ve Makedonya’dan gelen güreşçiler de ilgi odağı oldu. Büyük çekişmeye sahne olan güreş müsabakalarının sonunda Ekrem Yavuz’u yenen Ali Rıza Kaya başpehlivan oldu. Kaya birincilik Madalyasını güreş ağası Mehmet Emiroğlu ve BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse’den aldı.

Panayır sonunda Şükrü Köse tarafından protokolün tümüne plaket takdim edilirken, yağlı güreşlerde dereceye giren sporculara madalyaları takılarak hediyeler verildi.

panayir2014 1

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …