1.Balkan Gençlik Programı Veda Yemeği İle Sona Erdi

Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı’nın desteğiyle BTTDD Bursa Şubesi tarafından, l.Balkan Gençlik Programı kapsamında 15 günlük Yaz Okulu için Bursa’ya gelen ve Bursa’nın çeşitli tarihi güzelliklerini gezme fırsatı yakalayan Batı Trakyalı gençlere veda yemeği düzenledi. Merinos Tarihi Tren İstasyonu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen yemek programına BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve yönetim kurulu, Yıldırım Bld.Bşk.Yrd.Remzi Yeprem, Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluğu uzmanlarından Abdülkadir Doğanay da katıldı.

Gençlere yaptığı konuşmada Bursa’da kaldıkları süre boyunca bir dizi program gerçekleştirdiklerini belirten BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, “Sizlerin, iyi vakit geçirmesi için başta Bursa merkez ve ilçelerinin yanı sıra, Söğüt-Bilecik ve Kocaeli gibi illerimize de tarihi ve kültürel gezi programları düzenledik. Bunun yanında Bursa’nın yerel yöneticileriyle bir araya gelerek tanışma ve sohbet etme şansı yakaladınız. Bu gibi çeşitli etkinliklerle, Batı Trakya’ya daha donanımlı ve öz güvenle dönüyorsunuz. Bursa’da güzel bir 15 gün geçirdiğinizi umuyorum” dedi.

BİRLİKTELİĞİ HEP KORUYALIM

Batı Trakya’ya döndükleri zaman gençlerden Türkiye’de gördükleri ilgi ve konukseverliği ailelerine, akrabalarına ve arkadaşlarına anlatmalarını isteyen Köse, “Sizlerden burada kaldığınız süre boyunca öğrendiklerinizi ,  gördüklerinizi ve yaşadıklarınızı Batı Trakya’daki sevdiklerinize anlatmanızı istiyoruz. Çünkü oradaki soydaşlarımızın da, Türkiye’de onları düşünen ve kalbi hep onlarla bir atan yönetici ve hemşerilerinin olduklarını bilsinler. Birlikteliğimiz hep bugünkü gibi sıcak ve samimi kalsın” şeklinde konuştu.

Son olarak dernek olarak kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu ifade eden Köse, gençlerin istedikleri zaman kendilerine rahatlıkla ulaşabileceklerini söyledi.

İMAJIMIZI GÜÇLENDİRECEK

Başbakanlık Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluğu Uzmanı Abdülkadir Doğanay ise, gençlerin Osmanlı’nın kuruluşuna ev sahipliği yapmış Bilecik’i de gezme fırsatı bulduğunu ve 15 günlük bu geziyle artık Türkiye hakkında bilgi sahibi olduklarını söyledi. Ayrıca bu program boyunca gençlerin burada yaşadıklarını memleketlerinde anlatmalarının ise, Türkiye’nin imajını güçlendireceğinin altını çizdi.

 

 

FOTOĞRAFLAR

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …