25.Yılında 29 Ocak Milli Direniş Günü

29ocak

29ocak

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şube Başkanı Sayın Şükrü KÖSE , Batı Trakya Türklerinin Milli Direniş Günü olan “29 Ocak” günü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.Köse açıklamasında , ‘’Batı Trakya Türkleri 28 Ocak 1988 tarihinde yaşanan olaylara karşı demokratik tepkisini göstermiştir. Bu durum bugün Batı Trakya Türklerinin antidemokratik uygulamalara ve haksızlara olan tepkilerinin 25. yıl dönümü olarak karşımızdadır.

Bundan 25 yıl önce , insanca yaşama hakkının kazanılması amacıyla medeni kabul edilen Avrupa’ya dik duruşu ile medeniyet örneği veren Batı Trakya Türk Toplumu bu direnişinin haklı gururunu yaşamaktadır. Böylece , anayasal hakların elde edilmesine kültürel değerlerinin savunulmasına ve varlığına sahip çıkmış olmakla bir ‘toplum’ örneği sergilenmiştir.

Batı Trakya Türk Toplumu’nun baskılara, haksızlıklara ve ayrımcılıklara ‘’Hayır‘’ dediği 29 Ocak 1988’in üzerinden 25 yıl geçtiğini vurgulayan BTTDD Başkanı Şükrü Köse, ‘’Batı Trakya Türk Azınlığı, 25 yıl önce bugünlerde maruz kaldığı antidemokratik baskı uygulamalarına karşı tepkisini haykırmış ve insan gibi bir yaşam özlemini tüm dünyaya duyurmuştur. Batı Trakya Türk’ü Milli Direniş Günümüz olan 29 Ocak 1988’de bu haksız uygulamalara ‘ Artık Dur ’ demiş ve sesini tüm dünyaya haykırmıştır.Bu bilinç ve şuurla Batı Trakya Türkleri, toprakları üzerinde yaşadıkları asimilasyona, vatandaşlık haklarının sınırlandırılmasına, azınlık haklarını alamamalarına, kimliksizleştirilmelerine karşı gösterdikleri iradenin 25. Yıldönümü olan, 29 Ocak 1988’de gerçekleştirilen   bu MİLLİ DİRENİŞ GÜNÜNÜ UNUTMUYOR  VE UNUTTURMUYORUZ” dedi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …