29 Ocak Milli Kimlik ve Direniş Günü

izmit

izmitBatı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi, 29 Ocak 1988 Milli Kimlik ve Direniş Günü’nün 26’ncı yıldönümünde ” Milli Kimlik ve Direniş Günü ” etkinliği düzenledi. İzmit’te gün boyu devam eden etkinlik, tam anlamıyla Batı Trakya Türkleri’nin güç birliğini sergiledikleri bir organizasyona dönüştü. İzmit caddelerinde kollarını birbirine kenetleyerek yürüyen Batı Trakya’lılar Atatürk Heykeli’ne çelenk bırak tılar, MÜSİAD’da hep birlikte kahvaltıya katıldılar.

İzmit’teki programa İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Eski Milletvekilleri Çetin Mandacı ile Ahmet Faikoğlu, Gümülcine Türk Gençleri Birliği Başkanı Koray Hasan,  İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kurt, BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile çok sayıda Batı Trakya kökenli hemşerimiz katıldı.

“Balkanlardaki her soydaşımızın büyük Türkiye Cumhuriyetine teşekkür borcu var.”

Bakan Müezzinoğlu, yaptığı konuşmada, “20 Ocak 1988 yılı Batı Trakya Türkleri için çok önemli bir tarih. O günde bulunanları gönülden teşekkür ediyorum. Bir Batı Trakyalı olarak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, dört bir yanından işgal edilmiş bir ülkeyi milletine inanarak, bize miras olarak kurduğu bu Cumhuriyeti asla unutmamalıyız. Bu büyük millete olan sorumluluğumuzu yerine getirmek için Gece Gündüz demeden çalışmalıyız. Balkanların hangi noktasında olursa olsun. Soydaşlarımızın çok büyük zenginliği var. Balkanlardaki her soydaşımızın büyük Türkiye Cumhuriyetine teşekkür borcu var. Balkanlardan gelen hiçbir soydaşımız bu ülkeye yanlış yapmaz. Zaman zaman Balkanlara bu ülkeden götürdüğümüz dostlar, ‘Burada benim tahmin ettiğimden daha çok Türklük var’ diyorlar.

Balkanlar bizim bir kolumuzdur ayağımızdır. Balkanların her köşesindeki kardeşimizin her derdi bizim derdimiz. Her sıkıntısı bizim sıkıntımız. Yunanlı ne yaparsa yapsın. Büyük Türk milleti var ve sizin yanınızda olmaya devam edecek. Kendi değerlerimizle sağlıklı bir yürüyüşle Türk milleti yeniden dünyaya medeniyet sunacak. Bunu birlik ve beraberlik içerisinde başaracağız. Biz insanlarımız derdinin paylaşarak azaltacağız ki yarınlarda çoğaltarak paylaşacağımız mutluluklarımız olsun. Bir şeye ihtiyacımız var birlik ve beraberlik. Hangi felsefenin mensubu olursak olalım, bir ve beraber olalım” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Birlik Gazetesi

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …