29 OCAK’TA GÜMÜLCİNE VE SARIKAMIŞ’TA İDİK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi olarak 29 Ocak Milli Direniş Günü anma etkinliklerinin hem Gümülcine hem de Kars ayağında hazır bulunduk.

Batı Trakya Türk Azınlıği Danışma Kurulu tarafından Gümülcine’de düzenlenen anma programına Şubemizi temsilen 2. Başkan Av. Ramadan Eminoğlu ile Yönetim Kurulu üyemiz Av. Halil Nezirmehmet katıldı.

Faziletli Müftümüz İbrahim Şerif’ in selamlama konuşması ile başlayan programa Batı Trakya’ nın azınlık kurumlarının temsilcileri ve yaklaşık beş yüz soydaşımız katildi.29 Ocak olayları kahramanlarının söyleşisi ile devam eden program Milli Direniş Günlerini anlatan resim sergisinin açılışı ile devam etti.

BTTDD Genel Merkezi’ nin organize ettiği 29 Ocak Milli Direniş Günü Anma Etkinliği ise bu yıl tüm şube ve temsilciliklerin katılımı ile Kars Sarıkamış’ ta gerçekleştirildi.

Yolculuğun gidiş ve dönüşünün Doğu Ekspresi Treni ile sağlandığı etkinliğe Bursa Şubesi’ ni temsilen STK’ lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Serdar ile dernek görevlisi Zekeriya Osman katıldı.

Toplamda 5 gün süren programda Sarıkamış Şehitliği’ ne Batı Trakya Türkleri adına çelenk konularak 29 Ocak Milli Direniş Günü’ nün önemi ve tarihsel gelişimi hakkında açıklamalar gerçekleştirildi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU (GÜNCELLEME)

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplant…