3.Balkan Futbol Turnuvası Başladı

Osmangazi Belediyesi, Rumeli Dernekleri Federasyonu ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin desteğiyle düzenlenen 3. Balkan Futbol Turnuvası başladı.Bursa Merinos Stadı’nda başlayan turnuvaya, bu yıl 7 ülkeden 8 takım katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, törende yaptığı konuşmada, bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri turnuvanın dostluk ve barış için gerçekleştirildiğini söyledi.Törene, RUDEF Başkanı Şuayip Toprak, BTTDD Bursa Başkanı Şükrü Köse, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) Başkanı Cemal Vardar, dernek yönetim kurulu üyeleri, Osmangazi Belediyespor yöneticileri ve spor severler katıldı.

A ve B olmak üzere iki grup halinde oynanacak 1995 ve 1996 doğumlu 175 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek olan turnuva 11-15 Haziran arası Merinos Stadı’nda gerçekleştirilecek. A grubunda Bulgaristan’dan FK Bekta Plovdiv, Makedonya’dan FCK Shkupi, Kosova’dan KF Drita ve Türkiye’den Bursaspor, B gurubunda ise Kradağdan FC Lovçen, Kosova’dan FK Priştina, Arnavutluk’tan KS Teuta, Sırbistan’dan FC Ternovçi yer alıyor. Turnuva ilk maç A gurubunda yer alan Bekta Polovdiv ve Shkupi arasında oynandı. Polovdiv, Shkupi karşısında 3-0 galip gelerek turnuvaya galibiyetle başladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …