3.Balkan Futbol Turnuvası Başlıyor

Futbol, kardeşlik ve dostluğun bütünleştiği turnuvaya bu yıl 7 ülkeden 8 takım katılacak.  Turnuvanın final maçında, Türkiye’nin tanınmış müzik gruplarından Gripin sahaya çıkarak, futbol heyecanına ortak olacak.Osmangazi Belediyesi, Rudef, BTTDD Bursa Şubesi kardeşlik ve dostluk adına attığı adımlara spor alanında da katkı sağlıyor.

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleşecek olan Balkan Futbol Turnuvası’nın ayrıntılarını kamuoyuyla paylaşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın da desteklediği turnuvanın futbolun ötesinde kardeşlik adına atılmış önemli bir adım olduğunu vurguladı. Turnuvaya 7 ülkeden 8 futbol takımının altyapılarında oynayan 1995-1996 doğumlu sporcuların katılacağını söyleyen Başkan Dündar, “Bulgaristan’dan FK Bekta Plovdiv, Makedonya’dan FK Shkupi, Kosova’dan KF Drita ve FK Priştina, Türkiye’den geçen yılın da şampiyonu Bursaspor, Karadağ’dan FK Lovçen,  Arnavutluk’tan KS Teuta ile Sırbistan’dan FC Ternovçi takımları katılıyor. Balkanlarda dostluk ve barışa katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz turnuvada maçlar 11-15 Haziran 2012 tarihleri arasında Merinos Stadyumu’nda oynanacak. 175 kişiyi dostluk adına Bursa’da ağırlayacağız” dedi. 

GRİPİN, FİNAL MAÇINDA SAHAYA ÇIKACAK

Turnuvanın final maçının oynanacağı 15 Haziran’da ise tanınmış müzik gruplarından Gripin’in sahaya çıkarak top koşturacağını, ardından da Sukaypark’ta saat 20.30’da muhteşem bir konserle hem Bursalılara hem de sporculara unutulmaz bir akşam yaşatacağını söyleyen Başkan Dündar  “Her yıl etkinliğimiz çok daha güçlü ve profesyonel oluyor. Bu yıl da sürprizlerle dolu, eğlenceli ve her şeyden öte kardeşliğin kazanacağı bir turnuva izleyeceğiz” dedi.  
Gençleri spora teşvik etme noktasında önemli atılımlar yaptıklarına da değinen Başkan Dündar, tam donanımlı spor tesisleriyle uluslararası arenalarda Türkiye’nin bayrağını dalgalandıracak sporcular yetiştirdiklerini belirtti. Alınan başarılardan örnek vererek, Türkiye’nin en başarılı belediyelerinden olduklarına dikkati çekti. 
3. Balkan Futbol Turnuvası 11 Haziran’da Merinos Stadyumu’nda Bekta Plovdiv ve Shkupi takımları arasında oynanacak, açılış maçıyla başlayacak.

 

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …