6 Mayısta Söz Sırası Sizde

Batı Trakya Türk Azınlığı’na Açık Çağrı: Batı Trakya Türk Azınlığı ve geleceğimiz için 6 Mayıs’ta haydi sandığa.Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, Yunanistan’da yapılacak erken genel seçimlerde mücadele edecek Batı Trakya Türk Azınlığı mensubu adaylarımıza destek olmak üzere tüm şubeleri ile birlikte yaptığı çalışma ile Türkiye’de yaşamakta olan azınlık mensuplarının oy kullanmak üzere bölgeye gidilmesi konusunda ihtiyaç duydukları her türlü desteği sağlamak üzere çalışmalarına devam etmektedir.

Yunanistan’ın yaşadığı siyasal ve ekonomik çalkantı nedeniyle oluşan tablo neticesinde kaçınılmaz hale gelen erken genel seçimlerde çeşitli siyasal partilerden Batı Trakya Türk Azınlığı mensubu adaylar mücadele edecektir.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği bugüne kadar olduğu gibi bugünde halkımıza çağrısını yenilemektedir. Azınlık adına çözüm üretebilme ve inisiyatif alma noktasında aday olan Batı Trakya Türk Azınlığı mensuplarına gönül veren ve kendilerine bu noktada güven besleyen soydaşlarımızın sandığa giderek kendilerine oylarını kullanmaları toplumsal bir görevdir.

Oyların kullanılması bir vatandaşlık görevi olduğu gibi, Batı Trakya Türk Azınlığı adına kullanılan her oyun azınlığın kendi adına inisiyatifi kendi eline aldığına dair en belirgin göstergesi olacağı gerçeğidir. Batı Trakya Türk Azınlığı adaylarına yönelik bağımsız milletvekilli olarak Yunan Parlamentosu’a girebilmek için konulan ve uygulanan antidemokratik ve çağdışı % 3’lük seçim barajına rağmen toplumun kendini temsil konusunda mücadelesi geçmişten günümüze yadırganamaz ve saygı duyulması gereken bir gerçektir. Bu nedenle Batı Trakya Türk Azınlığı mensuplarının sandık başına giderek oylarını, gönlünden geçen adaylara kullanmaları önemlidir. Azınlığımız bilinçli bir tercihle seçilebilecek adaylarda temayülünü birleştirmesi durumunda, Yunanistan parlementosunda Batı Trakya Türk Azınlığı mensubu milletvekili ile yine azınlığımızın temsil edilmesini de kesinlikle mümkün kılacaklardır.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği gerek Türkiye’de gerekse Batı Trakya’da yaşayan azınlık mensuplarının öncelikle sandık başına gitmesi gerektiğini ve bu nedenle toplumumuza bu hassas konuda çağrıda bulunmayı toplumsal bir görev olarak adletmektedir.

GELECEĞİMİZ İÇİN HAYDİ SANDIĞA.. TÜRK’ün oyu TÜRK’e…

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …