Ak Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Batı Trakyalılar’dan “EVET” İstedi

altBatı Trakya Türkleri Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret eden AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, başkan Hakan Çavuşoğlu ve dernek üyelerine referandumla ilgili bilgi vererek 12 Eylül’de “Evet” oyu istedi.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Referandum gezilerine sürdüren AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın’ın bir durağı da Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi oldu. AK Parti İl Yürütme Kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette, Batı Trakya Türkleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Av. Hakan Çavuşoğlu tarafından karşılanan Başkan Yalçın, burada dernek yönetim kurulu ve üyelerine Anayasa değişikliği ile ilgili bilgi verdi. Başkan Sedat Yalçın, Anayasa değişikliklerinin daha sonra da devam edeceğini söyledi.

13 EYLÜL YENİ BİR SİSTEMİN HAYATA GEÇTİĞİ GÜN OLACAK

Devletin her zaman milletin emrinde olmasını istediklerini ve çalışmalarının bu yönde olduğunu söyleyen Yalçın, “Biz milletin emrinde bir devlet olsun istiyoruz. Anayasa değişiklik paketinde karşı çıkılabilecek hiçbir husus yok. Bu değişiklikler hayata geçtiğinde yargı kendi vazifesini yapacak. 13 Eylül yeni bir sistemin hayata geçtiği gün olacak. Türkiye’de bazı kararlar yargı sürecine sokulamıyor. Böyle bir şey olamaz. Dünyada örneği yok. Türkiye’yi ileri standartlara ulaştırmalıyız” dedi.

Başkan Sedat Yalçın’a teşekkür eden , Batı Trakya Türkleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Av. Hakan Çavuşoğlu, Batı Trakya Türkleri’nin 12 Eylül’de gerçekleştirilecek olan referandumla ilgili kendilerine temayül sorduklarını söyledi. Batı Trakya Türkleri’nin gelişmeleri en iyi şekilde takip ettiklerini belirten Başkan Çavuşoğlu, “Batı Trakya Türkleri, sizlerin söylediklerinizi oldukça yakından ve dikkatle takip ediyor. Ben onların 12 Eylül günü en doğru kararı vereceklerine inanıyorum” dedi.
(e-ha)Zeynep Kalaycı

 

Kaynak : http://www.e-haberajansi.com/haberdetay.php?haber=18963

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …