Ak Parti İl Başkanlığı’na Ziyaret

akparti (2)

akparti (2)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun’u makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Bu ay içinde yeni görevine seçilen Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Torun’un son ziyaretçileri Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri oldu. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Köse ve Yönetim Kurulu üyeleri Torun’u makamında ziyaret ederek, yeni görevlerinin Bursa ve ülkeye hayırlı olmasını diledi. Köse: “Bursa’ya yakışır güzel ve coşkulu bir kongreyi geride bıraktınız. Sizleri tebrik eder yeni görevinizde başarılar dileriz. Sizin ve Yönetim Kurulunuzun Bursa nezdinde ülkeye hayırlı hizmetlerde bulunacağına inancımız tam. 2015 yılında seçimlerden dolayı geleceğimizin ve Ülkemizdeki istikrarın devam etmesi adına çok önemli bir yıl, bir eşik yılı olacak.” dedi.

Önceki günlerde Yunanistan’da yapılan seçimlere de değinen Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Köse, yeni hükümetten umutlu olmak istediklerini söyledi. Köse sözlerini şöyle sürdürdü:  “25 Ocak 2015 Pazar günü yapılan erken genel seçimlerinin galibi Syriza Partisi ve yeni kurulan Aleksis Tsipras Hükümeti oldu. Sorunlarımızın bu dönemde çözüleceğine inanmak istediğimizi de belirtmek istiyorum. Çünkü Batı Trakya Türk seçmeni Syriza’ya ortalama yüzde 65-70 destek vererek seçilen 3 Türk milletvekilimiz var. Aynı iktidar partisinden ve güçlü destekle seçilmiş olmalarının avantaj doğuracağını düşünüyorum. Batı Tarkya’da halkımız tarafından seçilmiş olan müftülerimizin tayin  edilmesini, vakıflarımızla ve  eğitim-öğretimle alakalı vb. temel sorunlara bu dönemde çözüm  bekliyoruz.” dedi.

akparti (1)

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Batı Trakyalı Türklerin her zaman yanlarında olduğunu söyledi. Torun sözlerine şöyle devam etti: “Siz de bir kongreyi geride bıraktınız, bende bu vesile ile sizi ve yeni yönetiminizi tebrik eder başarılar dilerim. Batı Trakya her zaman bizim yanımızda oldu. Sizler gurbette zorluk çeken bir kesimi temsil ediyorsunuz o sebeple zor ama çok anlamlı bir göreviniz var. Gurbette yaşayan vatandaşlarımızla bağları koparmamak çok önemli. Burda da en büyük görev sizlere düşüyor. Bizler de elimizden ne gelirse yapmak istiyoruz. Biz bir bütünüz. Bursa balkanlardan Kafkaslara kadar ellerinin açmış bir Anadolu’dur diyoruz. Bizlerin kadroları da bu fotoğrafa uygun, her kesimden insanımız var, inşallah bu mozaikle 2015 seçimlerde de istediğimiz başarıyı sağlarız.”

2015 seçimlerinin ülke için çok önemli bir eşik olacağına vurgu yapan Torun: “Türkiye geçen dönem müthiş bir badire atlattı. Eğer darbeler başarılı olsaydı Türkiye bugün Mısır gibi bir ülke olacaktı. Milletimizin basireti ve başbakanımızın dik duruşuyla Allaha şükür bu badireleri atlattık. Böyle bir seçim atmosferinden çıkıp yeni bir seçim atmosferine giriyoruz ve inşallah bu kalıntıların da temizlendiği bir seçim gerçekleşir. Herkesin desteğini bekliyoruz. İnşallah soydaşlarımız için, mazlumlar için, ülkemiz için başarılı hedeflere koşacağız. Ak Parti dış ülkelerde TİKA ile müthiş bir atılım yaptı. İnşallah bu atılımlarla Balkanlarda da kaybedilen yılları telafi ederiz.” dedi.

akparti (3)

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …