Ak Parti Yıldırım Bşk.Adayı İsmail Hakkı Edebali’nin Ziyareti

edebali

edebaliBatı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali’yi ağırladı. BTTDD’de Başkan Şükrü Köse’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya BTTDD eski başkanı, Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Toplantıda karşılama konuşması yapan BTTDD Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken yaklaşan seçimlerin ayrı bir öneme sahip olduğunu belirtirken, “Yeni büyükşehir yasasıyla Büyükşehir belediyesi meclis yükünün ne denli önem arz ettiğini hepimiz biliyoruz. Meclis üyelerimizin de Bursa için katma değer sağlayacak kesimlerden seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada camiamızdan da önemli sayıda nitelikli kişiler aday adayları arasındadır. Ben bu aday adaylarımızın beklenen oranda değerlendirilmesini umut ediyorum” dedi.

Köse; “Yıldırım için hayırlı olsun”

AK Parti belediyeciliğinin millete sunduğu kazanımların farkında olduklarını belirten Şükrü Köse,  “Sayın İsmail Hakkı Edebali, belediye başkanı seçilmeleri durumunda Yıldırım’da belediyecilikte yeni bir dönem başlatacaklarını ümit ediyorum. Bu vesileyle başkan adayı gösterilen sizleri tebrik ediyor, Yıldırım halkımız için hayırlı olmasını diler ve tüm adaylara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yazıcı; “Desteklerinizin Artmasını Bekliyoruz”

Toplantıda konuşan AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, kendi ilçe yönetiminde de Batı Trakyalı üyelerin olduğunu belirterek seçim öncesi türlü komplo girişimlerinin olacağını vurguladı ve konuşmasında “Türkiye’nin istikrarının sürmesi için birbirimize daha çok ihtiyacımız var. Desteklerinizin artarak devam etmesini diliyorum” sözlerine yer verdi.

Rutinlerin Dışına Çıkacağız

Yıldırımla ilgili gerekli hazırlıkları yaptıklarını ve Yıldırım’ın şu haliyle devam edemeyeceklerinin altını çizen Aday İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’da iki dönemde çok ciddi çalışmalar yapıldı ama Yıldırım’ın potansiyelinin daha iyi kullanılması lazım. Yıldırım’ın güçlü bir insan potansiyeli var. Yıldırım evliyalar diyarı. Anadolu’nun bütün renkleri Yıldırım’da var. Yıldırım’ın her alanda dönüşüme ihtiyacı var. Yıldırım denildiği zaman bir marka, bir tarihi ve kültürel değeri olan, insanların orada yaşamaktan mutluluk duyduğu, problemlerin çözülmeye başlandığı, geleceğe sahip bir kent akla gelecek. Doğru yönetimle ortaya çıkacak olan Yıldırım resmi çok daha doğru bir resim olacak. Çocuklarımızın geleceği açısından bir sığınak olarak görebileceğimiz bir Yıldırım imajı ortaya çıkarabiliriz. Yıldırım’ın bu potansiyeli var. Biz bunun için normal belediyecilik rutinlerini dışına çıkacağız. Bütün karar aşamalarını halka açacağız” ifadelerini kullandı.

Göçmenlerin bulunduğu yerlerdeki gelişmenin göçün uğramadığı yerlerden daha fazla olduğunu belirten Edebali, “Farklılıkları gerginlik olarak değil zenginlik olarak addeden bir gelenekten geliyoruz. Bu anlayışı yönetime yansıtmayı düşünüyorum. Bunu başarabildiğimizde herkesin yaşamaktan mutluluk duyduğu ve Yıldırım’ı zamanında terk edenlerin tekrardan Yıldırım’a yerleştiği bir kent oluşturmayı arzuluyorum” şeklinde konuştu.

Edebali; “BTTDD’ninPotansiyelini Çok İyi Biliyorum”

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nde bulunmaktan mutluluk ve onur duyduğunu ifade eden Belediye Başkan Adayı Edebali, “Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği denildiği zaman, Balkanlarda yaşanan trajedinin oradaki Müslüman Türk kardeşlerimize yapılan zulmün ve o trajedinin izlerini yüreğinde taşıyan insanların oluşturduğu muazzam bir camia olarak bendeki imajı belirir. Burada kendi evimizde gibi hissediyoruz. Desteğinizden de son derece memnunuz ve desteğinizin süreceğine de inancım tamdır. Bu derneğin potansiyelini de çok iyi bilen bir kardeşinizim” diyerek konuşmasını tamamladı.

Çavuşoğlu; “Yıldırım Yeniden İvme Kazanacak”

Yıldırım’da bir değişim yaşandığını belirten Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, “Yıldırım birçok renkten oluşan adeta bir çiçek bahçesi gibidir. Bütün bu renkler birbiriyle yan yana dostça ve kardeşçe yaşamaktadır. Yıldırım’ın fotoğrafı bize aynı zamanda Türkiye’nin fotoğrafını yansıtmaktadır. Bunun için Yıldırım’da yönetme ve iletişim sağlamak önemli. Bu bakımdan Sayın İsmail Hakkı Edebali başkanımızın Yıldırım’a bir katma değer oluşturacağını, Yıldırım’ın yeniden hareketlenmesine ve ivme kazanmasına katkı koyacağına inanıyorum. Ben bir Batı Trakyalı olarak Yıldırım’da İsmail Hakkı Edebali’yle Batı Trakyalılar çok önemli hizmetlere sahip olacak diye düşünüyorum” ifadeleriyle konuşmasına başladı.

edebali2

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …