Alantepe Panayırı Sona Erdi

Alantepe etkinliklerine Azınlık milletvekilleri Ahmet Hacıosman ve Ayhan Karayusuf, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif, Gümülcine S.Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan, D.E.B. Partisi Genel Başkanı Mustafa Aliçavuş, ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, Seçek Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ali Pencal, Kozlukebir Belediyesi “Toplumsal Hareket” Başkanı Saadettin Şakir Hüseyin,  Gümülcine Belediyesi "Eşitliğe İlk Adım " Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu,  Kozlukebir muhalefetinden Halit Mehmet, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, S.Ö.P.A. Mezunu Öğretmenler Derneği Başkanı İbrahim Mehmet,  Edirne güreşçileri temsilcisi Habil Kara, Bursa Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Kenan Akın, Bulgaristan’dan Burgaz milletvekili Durhan Mustafa, Eskicuma Müftüsü Enver Kasırçam ve  Aytos Bölge Müftüsü Selahattin Muhterem, Kahramanmaraş Gençlik Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı’nın yanısıra diğer davetliler katıldı.

Yapılan konuşmalarda, Kozlukebir Belediye başkanı ekonomik sorunlara rağmen iyi bir program sunmaya çalıştıklarını söyledi ve başarılı olacaklarına inandıklarını belirtti.

Rodop Azınlık milletvekili Ahmet Hacıosman, Türkiye Tarım Bakanlığı’nda yapılan görüşmeler neticesinde 20  Eylül’e doğru Türkiye’den bir heyetin aralarında olacağını ifade etti.

Azınlık milletvekili Ayhan Karayusuf, belediye başkanını tebrik etti ve yerli güreşçilerin azlığına dikkat çekti.

D.E.B. Partisi Genel Başkanı Mustafa Aliçavuş Yunanistan’ın Atina açılımını yapması gerektiğini; dostluğun ve eşitliğin olması gerektiğini vurguladı.

T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener festival dolayısıyla Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif’i kutladığını belirtti.

Şener, “Bu tür etkinlikler sizlerin birlik ve beraberliğinizin güçlenmesi için önemli vesileler. Bunları sürdürün. Sizler Yunanistan vatandaşısınız. Sorunların çözümünü öncelikle Atina’da arayacaksınız. Bugün Yunanistan Meclisi’ne gönderdiğiniz  iki milletvekili aramızda. Onlar Atina’da çok güzel mücadele veriyorlar. Onların sizin sorunlarınızı çözmeleri için ön şart sizlerin birlik ve beraberlik içinde olmanızdır. Artık, “ben yaptım değil, biz yaptık” demeyi öğrenin. Kişisel çekişmelerinizi Azınlık tebası önüne koymayın…Siz birlik ve beraberlik içinde olduğunuz zaman sırtınız  hiçbir zaman yere gelmez. Dininize ve dilinize sahip çıkın. İslâmiyet’e ve Türkçe’ye sahip çıkın. Sizin dininizin, dilinizin bekçileri seçtiğiniz müftülerdir, din adamlarıdır. Müftülerin sadece camide değil, camiden çıktıktan sonra da arkasında durmaya devam edin. Saflarınızı  sık ve düzgün tutun.  Batı Trakya Türk Azınlığı’nın birlik ve beraberlik içinde olmama lüksü yok. Malumunuz azınlık hakları alanında karşıtlık ilkesi yoktur. T.C., Osmanlı’dan miras aldığı hoşgörü ve alicenaplık sayesinde, bugün azınlık hakları alanında, dini özgürlükler alanında çok ciddi adımlar atmaktadır. Eskiden  bu alanda AB kriterlerinden söz edilirdi, bugün, günümüzde, dünyada azınlık hakları alanında artık Türkiye kriterleri konuşuluyor! Biz çıtayı çok yükselttik. Bütün Avrupa ülkelerinin Türkiye’yi örnek almalarını diliyoruz…” Görüşlerine yer verdi.

Etkinliğin devamında konuşmacılara plaketler sunuldu.Etkinliğin kültürel bölümünde ise İskeçe Türk Birliği, Gümülcine Türk Gençler Birliği ekipleri sahneye çıktı.

Günün merak edilen başpehlivanlık  güreşlerinde ise finalde  Kocaeli bölgesinden Faruk Akkoyun’u yenen Edirne’li Ahmet Yavuz Alantepe 2012’nin  başpehlivanı ünvanını aldı.Alantepe etkinlikleri madalya töreniyle sona erdi.

 
 
Kaynak:Rodop Rüzgarı
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …