ARAZİLERİNİZ ORMAN ALANI OLARAK GÖRÜNÜYOR OLABİLİR

Yeni yayınlanan Orman Haritalarına göre Rodop ve İskeçe İllerinde bulunan birçok taşınmazın, Orman Bölgesi olarak nitelendirilen alanlarda bulunduğu tespit edildi. Bu kapsamda hemşehrilerimizin kendilerine ait arazilerin yeni yayınlanan Orman Bölgesi Haritalarında hangi alanda kaldıklarını tespit etmeleri önem arz etmektedir.

Kişi ve kurumlarına kendilerine ait arazilerin vasıflarını tespit etmek için https://gis.ktimanet.gr/ adresini kullanabilecekleri ve arazilerinin orman bölgesi olarak görünmesi halinde; “Orman Arazisi” olma vasfına itiraz (enstasi) edebileceği de ifade edilmektedir.

12 Şubat 2021’de başlayacak olan itirazlar, yurt içinde bulunan vatandaşlar için 27 Mayıs 2021, yurt dışında yaşayan vatandaşlar için ise 16 Haziran 2021 tarihinde sonlanacaktır.

İtiraz başvuruları “Ktimatologio” internet sitesi üzerinden protokol numarası alınarak yapılabileceği gibi, bizzat veya vekâlet yolu ile itiraz başvurularını Vatandaşa Hizmet Merkezleri olan KEP’lerden de yapalabileceği açıklanmıştır.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

BTTDD BURSA ŞUBESİ KADIN KOLLARINDAN YAZA MERHABA KERMESİ

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlen yaza merhaba kermesi Mimar Sinan park…