Ankara’da Balkan Buluşması’na katıldık

balkan buluşması 1
Batı Trakya’dan gelen heyetle sıkı diyalog

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Stratejik Düşünce Enstitüsü’nün (SDE) işbirliğinde düzenlenen 2. Balkan Buluşması ‘Tarih, Kültür ve Kimlik’ başlığı altında geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın da birer konuşma yaptığı The Green Park Hotel’deki organizasyon, iki gün boyunca devam etti.

Balkanlar’dan ve Türkiye’den çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu oturumların finalinde katılımcılar, birlikte iftar açtı. Batı Trakya’dan Türk Azınlığı temsil eden sivil toplum kuruluşu, dernek, belediye ve siyasi partilerin başkanları ile müftüler ve akademisyenlerin katılım sağladığı zirvede, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi 2. Başkan Hasan Ali Çavuş ile Genel Sekreter İsmail Hayat tarafından temsil edildi. İkili, Batı Trakya’dan gelen heyet ve diğer katılımcılarla gelişmeleri değerlendirme fırsatı buldu.

‘Önemli kazanımlar sağlanabilir’

BTTDD 2. Başkanı Hasan Ali Çavuş, ‘Balkan Buluşması’nın verimli geçtiğini belirterek, ”Bölge için önemli kazanımlar sağlanacağını düşündüğüm bir organizasyon oldu. Orada, başta Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete olmak üzere Batı Trakya’dan gelen heyette yer alan belediye başkanları ve derneklerimizin temsilcileri ile uzun uzun değerlendirmeler yapma fırsatı bulduk. Ayrıca Bulgaristan’dan Dost Partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan ve Batı Trakya Türklerinin tek siyasi partisi DEB’in Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ile de Balkanlarda’ki son gelişmeleri konuştuk” dedi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …