Başbakanlık Müşaviri Sn.Saadettin Kılıç’ın Ziyareti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve yönetim kurulu üyeleri, Başbakanlık Müşavirlerinden sayın Saadettin Kılıç’ı dernek binasında ağırladı.Gerek Bursa’da gerekse  Batı Trakya’daki  soydaşlarımızın son durumları hakkında değerlendirme  yapılan toplantıda Kılıç, Batı Trakya Türk’lerinin sorunlarının her zaman yakından takip ettiklerini bildirdi.

Batı Trakya Türk’lerinin milli şuur ve bilinçle hareket ettiklerini belirten Başbakanlık Müşaviri Saadettin Kılıç, “Batı Trakya Türkleri, geçmişte yaşadıkları birçok zorluğa ve baskıya rağmen asilimize olmamış, kendi kimliklerini ve kültürlerini bugüne kadar sürdürmüştür. Bundan sonraki süreçte de aynı şekilde kendi kültürlerini, inançlarını sonraki nesillere de aktararak Batı Trakya’da yaşatacaklarına inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin güzel bir amaca hizmet ettiğini vurgulayan Kılıç, “Dernek olarak inandığınız davada samimi, adil ve dürüst hareket ederek, hemşerilerinizin sorunlarının çözümü noktasında gayet güzel çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz” dedi.

Batı Trakyalının Sesiyiz

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ise,  derneğin Bursa şubesi olarak çeşitli etkinliklerle Batı Trakyalıları bir araya getirdiklerini belirterek, “Bursa’da yaklaşık   90 bin civarında Batı Trakyalı hemşerimiz hayatını sürdürmektedir. Biz de bu insanların bir araya gelip, dayanışma içinde bulunabilecekleri etkinlikler gerçekleştirmekteyiz”  ifadelerini kullandı.

Gelecek yıl  Bursa Şubesinin  40. Yılını kutlayacaklarını da söyleyen Köse, “Umuyorum 40. Yılımızı; sizlerin de katılımıyla, bizleri onurlandıracağı güzel bir gecede kutlarız” diye konuştu.

Ziyaret sonunda Köse, Kılıç’a Batı Trakya Türklerinin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet anısına yazılan, “Dr. Sadık Ahmet Fırtınası” kitabını hediye etti.

 

FOTOĞRAFLAR

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …