Batı Trakya Türkleri Araştırma Merkezi Basın Duyurusu

Almanya’nın Münih şehrinde uluslararası bir akademik kadro ile 2000 yılından beri çalışmalarını sürdüren BATTAM (Batı Trakya Türkleri Araştırmaları Merkezi) olarak kitap fuarında çalışmalarını Türkiye kamuoyuna da tanıtı. BATTAM Başkanı Dr. Özkan Hüseyin TUYAP’ın düzenlediği bu fuara, BATTAM’ın kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

“BATTAM 1995 yılında Almanya’nın Münih Kentinde “Bavyera Eyaleti Batı Trakya Türkleri Aile Birliği” bünyesinde kuruldu. Kuruluşundan bu güne kadar alanında birer ilki teşkil eden 14 tane kitap ve üç defa da “Uluslararası Batı Trakya Türkleri Araştırmaları Kongresi” düzenledi. Bu kongrelerde sunulan tebliğler birer kitap halinde yayımlandı. Böylece, araştırmacıların önü açılarak, Batı Trakya’nın bilinmeyen gerçeklerini gün ışığına çıkardı.

TUYAP’ın düzenlediği kitap fuarına katılan ülke temsilcilerine, Türkiye Cumhuriyeti Devlet büyüklerine, akademisyenlerine, Türk boyları temsilcilerine, yazar ve gazetecilere BATTAM’ın yayımladığı kitaplardan hediye etti. Batı Trakya için yapılacak olan en büyük hizmetin mutluluğunu yaşadığını beyan etti.

Dr. Özkan Hüseyin, Ocak 2011 tarihinde Lahey Hollanda’da düzenlenecek olan IV. Uluslararası Batı Trakya Türkleri Araştırmaları Kongresinin alt yapısını da oluşturdu. TUYAP’ ın kültürel etkinliklerine katılan bilim adamlarının da Batı Trakya Türkleri için araştırma yapmalarını talep ederek kongreye katılmalarını teşvik etti.

Saygılarımızla bilgilerinize arzediyoruz.

BATTAM
Basın Merkezi

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …