BATI TRAKYA’DAN UZANAN SEVGİ ELİ

keçi

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları’ndan örnek 23 Nisan etkinliği

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Kadın Kolları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, anlamlı bir organizasyona imza attı. Zeynep Güler başkanlığındaki Kadın Kolları’ndan bir grup, Bursa’daki ‘Sevgi Evleri’nde kalan ve yaşları 3 ile 6 arasında değişen 13 çocukla unutulmaz bir gün yaşadı.

Sevgi Evleri görevlilerinin de hazır bulunduğu 23 Nisan etkinliği, Haflinger Çifliği’nde edilen kahvaltı ile başladı. Grup daha sonra oyun parkına geçti. Burada palyaçoların da eşlik ettiği çocuklar, farklı oyunlarla doyasıya eğlendi. Ata da binen sevgili miniklere, bu güzel anı yansıtan fotoğraflar hediye edildi. Grubun ikinci adresi, Özdilek Alışveriş Merkezi oldu. Burada beğendikleri pastaları yiyen çocuklar, oyun parkında günün tadını çıkardı. En keyifli anlar ise çocukların kendilerine eşlik eden BTTDD Kadın Kolları üyeleri ve yetkililerle bindikleri çarpışan arabalarda yaşandı. Minikler etkinliğin finalinde kağıt kalemi eline alarak, günün anısını resmetti.

‘UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞADIK’

BTTDD Kadın Kolları Başkanı Zeynep Güler, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mastafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda minik kalplere dokunarak unutulmaz bir gün yaşadıklarını söyledi. Çocuklara doyamadan bir sonraki görüşmenin planlarını en yakın zamanda yapmak üzere vedalaştıklarını ifade eden Güler, ”Daha çok çocuk ve Kadın Kolları üyemizle birlikte çok daha büyük bir organizasyona imza atmak isterdik ama yasalar bu kadarına imkan veriyor. Bize bu fırsatı sundukları için Bursa Valiliği’ne, Sırameşeler Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’ne, Dernek Yönetimimize ve Kadın Kolları’nın fedakar üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

z6

at 1

dönme dolap

z15

z2

z10

 

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …