BATI TRAKYALI KADINLAR BURSA’DAYDI

Batı Trakya Türk Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin Kadın Kolları Üyeleri, 20-21 Ekim tarihlerinde Bursa’da güzel bir hafta sonu geçirdi.
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi işbirliğinde şehre gelen 42 kişilik heyetin programı, BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları Başkanı Zeynep Güler’in mihmandarlığında kültür turu ile başladı. Bu kapsamda, rehber eşliğinde Hüdavendigar Türbesi-Camisi, Atatürk Köşkü ve Ulucami’yi gezen Nuran Mustafa Başkanlığındaki Batı Trakya Türk Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Kadın Kolları üyeleri, Hünkar Köşkü’ndeki öğle yemeğinin ardından Tarihi Hanlar Bölgesi’nde farklı bir gün geçirdi.

Çavuşoğlu ile yemekte buluştular…

Akşam yemeğini, Gönül Dostları Sofrası’nda TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, İçişleri Eski Bakanı Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Uzm. Dr. Ali Eminlatif ile birlikte yiyen heyet, buradaki konuşmaların ve hediye takdimlerinin ardından, BTTDD Bursa Şubesi’ni ziyaret etti. Dernek’te Başkan Eminlatif, Kadın Kolları Başkanı Zeynep Güler ve arkadaşları tarafından karşılanan gruba, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Panoramik müzeye hayran kaldılar…

Heyet, Bursa’daki ikinci gününe UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cumalıkızık Köyü’ndeki kahvaltı ile başladı. Buradan Yeşil Türbe ve Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ni geçen heyet, öğle yemeğini Osmangazi Belediyesi’nin Tarihi Merinos Tren İstasyonu Sosyal Tesisleri’nde yedi. Yemek organizasyonunda heyeti Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu ağırladı. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif’in de hazır bulunduğu yemekte yapılan konuşmaların ardından günün anısına karşılıklı hediye takdimleri yapıldı. Şehrin gözde alışveriş merkezlerini gezmeyi de ihmal etmeyen Batı Trakyalı kadınlar, 21 Ekim Pazar günü akşam saatlerinde Bursa’dan ayrıldı.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

BTTDD BURSA ŞUBESİ KADIN KOLLARINDAN YAZA MERHABA KERMESİ

BTTDD Bursa Şubesi Kadın Kolları tarafından düzenlen yaza merhaba kermesi Mimar Sinan park…