Batı Trakyalı Öğretmenler Bursa’da Kahvaltıda Buluştu

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Bursa’da yaşayan Batı Trakyalı öğretmenlerle Sümbüllü Bahçe Konağı’nda kahvaltıda bir araya geldi. Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nun da katıldığı kahvaltıda Batı Trakya ve Batı Trakyalı soydaşlarımız hakkında konuşuldu.

Batı Trakya için birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği bu anlamlı günde konuşan Batı Trakya Türkleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse;“Dünyada en fazla değer verilen ve   en fazla itina gösterilen bir mesleği  icra eden değerli  öğretmenlerimiz , yine dini ve milli kültür  değerlerimizin  genç nesillere aktarılmasında en önemli görevi üstlenen siz çok kıymetli  Öğretmenlerimize bu davetimize katılımınızdan dolayı  teşekkür ediyor ve  tüm öğretmenlerimizin ; Öğretmenler Gününü kutluyorum. İyiliğin ,  güzelliğin anahtarı olan  ve bizleri yetiştiren öğretmenlerimizi yalnızca 24 Kasımda değil her daim hatırlamak gerekir. Bu vesile ile biz BTTDD Bursa Şubesi olarak siz Batı Trakyalı öğretmenleri ortak paydamız olan Batı Trakya’ya karşı yardımlaşma ve dayanışma içinde olmaya davet ediyoruz.Ayrıca ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi de bu özel günde rahmetle, minnetle anıyoruz. Sizlere de uzun ömürler dileğiyle  hayırlı nesiller yetiştirmenizi temenni ediyoruz.” şeklinde ifade verdi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’ne üç dönem başkanlık yapmış olan Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise, “Öncelikle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum. Başkan Şükrü Köse daha önce yapılmamış olan bir şeyi yaptı ve Batı Trakyalı öğretmenleri yemekte bir araya getirdi. Bizler Batı Trakyalı olarak birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Umuyorum ki bu anlamlı toplantıdan sonraki süreçte siz Batı Trakyalı öğretmenlerle bir arada oluruz.” dedi.

Batı Trakyalı öğretmenleri Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi’nin yaptığı faaliyetler hakkında da bilgilendiren Şükrü Köse, öğretmenleri derneğin faaliyetlerinde aktif rol oynamalarını istedi.

 

 

TÜM FOTOĞRAFLAR

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …