Batı Trakyalılar İftarda Buluştu

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel Batı Trakyalılar iftar programı Yıldırım Belediyesi Yunus Emre Spor Kompleksi’nde gerçekleşti. Çok sayıda Batı Trakyalının katıldığı programa; AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, CHP Bursa Milletvekilleri Sena Kaleli, Turhan Tayan, Başbakanlık Danışmanlarından Saadettin Kılıç, Osmangazi Belediye Başkanı  Mustafa Dündar  ve Yıldırım Belediye Başkanı  Özgen Keskin ile  birçok  STK ile  siyasi parti başkan ve yöneticisi de katıldı.

Ramazan ayının kendi dışımızdakilerini  görmek açısından fırsat olduğunu belirten Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, “Bu mübarek ayda kazandığımız güzel hasletleri gündelik hayatımıza da taşımak suretiyle ömrümüzü de güzelleştirip bereketlendirmeliyiz. Aynı şekilde bugün de olduğu gibi birbirimize her zaman daha iyi kenetlemeli ve sahip çıkmalıyız” şeklinde konuştu.

 “SİZİN DE ÜNİVERSİTEDE BİR ÖĞRENCİNİZ OLSUN”

Derneğin hayata geçirdiği “Sizin de Üniversitede Bir Öğrenciniz Olsun” Projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Köse, ekonomik durumu iyi olan ailelerin Batı Trakyalı bir öğrencinin eğitim masraflarını karşılaması amacıyla bu projeye başladıklarını vurguladı. Köse, projenin hem Batı Trakyalı bir öğrencinin eğitim hayatına katkı koyması,hem de Batı Trakyalı hemşerilerine destek çıkılması açısından önem taşıdığını söyledi.

Derneğin hayata geçirdiği “Sizin de Üniversitede Bir Öğrenciniz Olsun” projesinin Batı Trakya kültürünün yaşamasına ve devam etmesine önemli katkı koyacağını belirten CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan da, “Balkanlardaki kardeşlerimizle birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde olmaya ihtiyacımız var. Bu tarz projelerin de bu kardeşlik duygularına katkı koyacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Ramazan ayının dayanışma ruhunun yükseldiği bir ay olduğunu ifade eden Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise, Batı Trakya’da yaşayan hemşerilerinin zor koşullarda hayatlarını sürdürdüklerini söyledi. Çavuşoğlu, “Batı Trakya’da yaşayan ve tarihin emanetçisi olan kardeşlerimize onlarla birlikte olduğumuzu göstermek amacıyla derneğimizin hayata geçirdiği projeye destek vermeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …