BATTAM Başkanı Özkan Hüseyin Bursa Valisini Ziyaret Etti

Batı Trakya Türkleri Araştırma Merkezi Başkanı Dr. Özkan Hüseyin Bursa Valisi Şahabettin Harput’u ziyaret etti. Özkan’ın ziyaretine sivil toplum temsilcileri de katıldılar. Konuyla ilgili olarak Dr. Özkan Hüseyin tarafından aşağıdaki basın bildirisi yayınlandı:

BATTAM BASIN DUYURUSU

(Batı Trakya Türkleri Araştırma Merkezi)

Bursa 26.12.2009

Kısa adı BATTAM olan “Batı Trakya Türkleri Araştırmaları Merkezi” Başkanı Dr. Özkan Hüseyin emekli olması nedeniyle belli bir süre Bursa’da ikamet edecektir. Bursa’da ikamet ettiği sürece Bursa’da gerekse diğer illerde kurum, kuruluş, STK’nı ziyaret ederek, etkinliklerine katılmakta, Batı Trakya Türklerinin tarihini, bu günkü sıkıntılarını ve kültürel etkinliklerini tanıtma girişimlerinde bulunmaktadır.

Bursa’da ve diğer illerdeki şairler ve yazarların düzenlediği etkinliklere katılarak, Batı Trakya ile ilgili şairleri-yazarları ve bu etkinliğe katılan izleyicileri de bilgilendirmektedir. Buralarda BATTAM’ın yayımlamış olduğu kitaplar da hediye edilmektedir.

Dr. Özkan Hüseyin Bursa’da kendisine ait olan binanın bir katını BATTAM’a tahsis etmiş olup (“özel bir kütüphane” konumuna getirerek) kamuoyunun istifadesine sunmuştur. Uluslar arası bir nitelikte akademik çalışmalarını sürdürerek Batı Trakya’ya hizmetlerini hızlandırmıştır. Akademisyenlere yüksek lisans, doktora çalışması yapanlara da gereken ilmi desteği sağlamaktadır.

2010 yılında yapacakları faaliyetleri arz etmek üzere Bursa Valisi Sayın Şahabettin Harput Beyefendi ziyaret edildi. Bursa Valisi Şahabettin Harput, BATTAM Başkanı Dr. Özkan Hüseyin, Bursa İLESAM Temsilcisi Şaziye Çelikler, Sanatçılar Çalışma Grubu Turgut Tüfekçibaşı’yı huzuruna kabul etti.

Katılımcılar, önümüzdeki yıl yapacakları çalışmalarla ilgili bilgiler arz ettiler. BATTAM Başkanı Özkan Hüseyin 2010 yılında BATTAM adına yapacağı çalışmalarla ilgili bilgiler sundu. Bursa Valisi Şahabettin Harput Beyefendiye Batı Trakya Tarihini ihtiva eden hediyeler takdim etti. Ayrıca, BATTAM’ın 14 ayrı konuda (bu güne kadar eşi ve benzeri olmayan) yayımlamış olduğu 14 ayrı kitabını da Bursa Valisi Sayın Şahabettin Harput’a takdim etti.

Bursa Valisi Şahabettin Harputlu bu ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getirdi. Bu güzel hizmetlerinde ötürü de BATTAM Başkanı Dr. Özkan Hüseyni ve diğer katılımcıları kutladı, yapacakları faaliyetlerinde de başarılar diledi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BATTAM Haber Merkezi

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
 • BATISİAD’I ZİYARET ETTİK

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Yönetimi Batı Trakya Türkleri Yönetici…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …