Bayramı coşku ile kutladık

bayramlaşma 1

Hem Bursa’da hem Batı Trakya’daydık

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin bayramlaşma töreni, Yıldırım Yunus Emre Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Bir grup dernek yöneticisi ise Batı Trakya’da Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’ndaki bayramlaşmada hazır bulundu.

bayramlaşma 2
Bursa’da sağanak yağmura rağmen 300 civarında kişinin katıldığı bayramlaşmaya protokolün de ilgisi büyük oldu. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Çavuşoğlu gibi Batı Trakyalı olan MHP Bursa Milletvekili Adayı Tevfik Topçu’nun yanı sıra, iş ve siyaset dünyasından çok sayıda isim Batı Trakyalılarla kucaklaştı. BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif ve İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş’un yurt dışında olduğu için yer almadığı törende, BTTDD Bursa Şubesi adına İsmail Hayat kürsüye çıktı. Hayat, birlik ve beraberlik vurgusunu ön plana çıkardığı ve Batı Trakya’ya yönelik önemli mesajlar verdiği konuşmasında hemşehrilerinin sorunlarının çözümü yönünde canla başla çalıştıklarını söyledi. Daha sonra Alinur Aktaş, İsmail Hakkı Edebali ve Tevfik Topçu konuşma yaparak, katılımcıların bayramını kutladı. 
Batı Trakya can…
Son olarak kürsüye davet edilen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Batı Trakya’nın can olduğunu söyledi. Son dönemde önemli sorunların çözüm bulduğuna işaret eden Çavuşoğlu, bölgeye verilen önemin artarak devam edeceğini ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu’ndaki bayramlaşma töreninde ise, BTTDD Bursa Şubesi’ni İkinci Başkan Hasan Ali Çavuş öncülüğündeki heyet temsil etti.

bayramlaşma 3

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …