Bttdd Bursa Şubesi CHP Heyetini Ağırladı

2

          2Batı Trakya Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyetini ağırladı. Dernek merkezinde gerçekleşene ziyarette konuşan BTTDD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Köse, 1 Kasım seçimlerinin huzur içinde geçmesini dileyerek, “BTTDD olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için en hayırlı ve güçlü sonuçların sandıktan çıkmasını temenni ediyoruz” dedi.BTTDD Bursa Şubesi’nde gerçekleşen ziyarete, CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız’ın yanı sıra CHP Bursa Milletvekilleri; Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve CHP Bursa Milletvekili Adayı Mustafa Şenyurt katıldı.

Başka bir Türkiye yok…

Batı Trakya Türkleri olarak, geçmişte oldukça fazla sıkıntılar çektiklerini hatırlatan Başkan Şükrü Köse, “Bizler, geçmişte Türkiye Cumhuriyeti bayrağını görebilmek adına büyük sıkıntılara göğüs germiş insanlarız. Dolayısıyla gidebilecek başka bir yerimiz, sarılabilecek başka bir bayrağımız olmadığının farkındayız. Yaşanacak başka bir Türkiye olmadığı için, milletimize fazlasıyla hizmet edebilecek kişilerin meclise gitmesi gerektiği kanaatindeyiz. Burada bizim gibi STK’lara düşen görev, seçmeni bilinçlendirerek, sandığa gitmesini sağlamak” şeklinde konuştu.

Teröre ortak tepki…

1 Kasım seçimlerinin huzur içinde geçmesini de dileyen Şükrü Köse, “Son günlerde ülkemizin üzerine bir kara bulut gibi çöken terör belasının son bulması için toplumun her kesiminin bu belaya aynı şekilde tepki vermesi gerekiyor” diye konuştu. Köse, “Biz farklı görüşleri, demokrasinin olmazsa olmazı olarak görüyoruz. Dolayısıyla tüm partilere bu seçim sürecinde başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Önce Türkiye…

Ayrıştırmanın ve ötekileştirmenin karşısında olduklarını ifade eden Zafer Yıldız, 1 Kasım’da milletin iradesine her şekilde uyacaklarını dile getirerek, “Bizim için öncelikli olan Türkiye’dir.  1           Kasım’da sandıktan koalisyon çıkacak olursa, biz yine önce Türkiye diyerek, üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” dedi. İktidar olmaları durumunda 5 konuya ağırlık vereceklerini vurgulayan Yıldız, bu konuları eğitim, dış politika, toplumsal barış, ekonomi ve anayasa olarak açıkladı.

Ziyaretin sonunda BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, CHP Bursa il Başkanı Zafer Yıldız’a Dr. Sadık Ahmet’in hayatını anlatan ‘Dr. Sadık Ahmet Fırtınası’ adlı kitabı hediye etti. 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …