BTTDD BURSA ŞUBESİ’NDEN DESTEKÇİLERİNE TEŞEKKÜR GECESİ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Yönetimi ,BTTDD Bursa Şubesi tarafından gerçekleştirilen ’19. Batı Trakyalılar Panayırı ve 13. Uluslararası Balkan Yağlı Güreş Şampiyonası’na destek olan kurum, kuruluş ve şahıslara teşekkür gecesi düzenledi.

Gölpark Sosyal Tesisleri’ nde düzenlenen yemekli gece BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif ve Batı Trakyalılar Panayırı Ağası Ahmet Mehmet Yuvacı tarafından misafirlerin davul zurna eşliğinde karşılanması ile başladı. Programa yaklaşık 200 davetli ile birlikte eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye Güreş Federasyonu Bursa İl Başkanı Yusuf Konat, Bursa İl Göç İdaresi Müdürü İsmail Fatih Tüzen, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Halide Serpil Şahin, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Mollasalih, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Gençlik Hizmetleri ve Spor Eski İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Necati Biçer ve YK Üyeleri , Batı Trakya Spor Klübü Osmangazi Şube Başkanı Özkan Altınkol ve YK Üyeleri, A.V.P. Cihanspor Başkanı Ahmet İzmirli ve YK Üyeleri, , Batısiad Başkanı Ahmet Er ve YK Üyeleri, BTTDD Bursa Şubesi eski Başkanları İrfan Derici, Mehmet Koca, Şükrü Köse, Nurullah Murat. BATTAM Başkanı Özkan Hüseyin , Avrupa Batı Trakya Türkleri Federasyonu Kurucu Başkanı Cafer Alioğlu ve Gündoğdu Mahallesi Muhtarı Savaş Özkan’ da katıldı.

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Ali Eminlatif yaptığı konuşmada ”Batı Trakyalılar Panayırı’nın başlamasına ve günümüze gelmesine vesile olan Mustafa Dündar ve Uluslararası Yağlı Güreş Şampiyonası’na resmiyet kazandıran Ahmet Koç ıle Panayır’ ın büyüyerek bugüne gelmesinde büyük emekleri bulunan eski Şube Başkanları ile Panayır Ağalarına özel olarak teşekkür ederim” dedi. Ayrıca Panayırın gelişmesine sürekli katkıda bulunan Spor Toto Teşkilatı, Güreş Federasyonu, Spor İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi ile panayırın düzenlenmesinde desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen sponsor şirket ve şahıslara da minnettar olduklarını söyledi.

BATI TRAKYA EVİ’NE DESTEK ÇAĞRISI

Başkan Ali Eminlatif konuşmasının devamında Batı Trakya Evi’ nin temelinin çok yakın bir zamanda atılacağını da müjdeleyerek hemşehrilerinden destek beklediklerini belirtti. Gece de birer konuşma gerçekleştiren TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif ve Yönetimini göreve geldikleri günden bu güne kadar gerçekleştirdikleri faaliyetler için tebrik ederek Şube Yönetiminin her organizasyondan alnının akı ile çıktığını ve sıradaki en büyük hedefin Batı Trakya Evi’ ni tamamlamak olduklarını belirttiler. Hakan Çavuşoğlu Bursa’ da bugüne kadar BTTDD Bursa şubesi yönetiminde bulunan herkesin en büyük hayalinin Batı Trakya Evi olduğunun altını çizerek uzun yıllardır beklenen bu projenin gerçekleşmesini sağlayan Dr. Ali Eminlatif ve yönetiminin her türlü övgüyü hak ettiklerini belirtti. Batı Trakya Evi’ nin yapımı için her Batı Trakyalının elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Çavuşoğlu projenin inşası aşamasında kendilerinin de üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti.

Protokol konuşmalarının ardından Panayır’a katkı sağlayan sponsorlara, ‘Ana’, ‘Altın’ ‘Gümüş’, ‘Bronz’, ‘Özel Katkı’, ve ‘Medya’ kategorilerinde plaketler takdim edildi.

NOT: fotoğrafların tamamına aşağıda bulunan facebook bağlantılarından ulaşabilirsiniz. Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU (GÜNCELLEME)

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplant…