BTTDD BURSA ŞUBESİ’NDEN HALİT EREN’E ZİYARET

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif BTTDD Eski Genel Başkanı ve IRCICA (İslam Tarih Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi) Genel Direktörü Halit Eren’ i ziyaret etti.

Topkapı Sarayı’nda bulunan IRCICA Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşme, Halit Eren’ in sıcak karşılaması ile samimi bir ortamda gerçekleşti.

Eren, gerçekleşen görüşme sırasında Batı Trakya Davasının milli bir dava olduğunu belirterek, azınlık insanı olarak birlik olmaktan başka çaremiz olmadığını vurguladı. Batı Trakya Davasının hiç bir zaman sıradan bir dava olmadığının altını çizen Eren, Anavatan Türkiye’de bulunan tüm kurumlar ile Batı Trakya’ya sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

BTTDD Bursa Şubesi’nin çalışmalarını da yakından takip ettiğini belirten Halit Eren, gerçekleşen organizayonlara katılımının da devam edeceğini belirtti.

Gerçekleşen görüşme dolayısıyla Eren’ e teşekkür eden BTTDD Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif, eski Genel Başkanımızın IRCICA gibi bir kurumun başında olması sebebi ile camia olarak ayrica gurur duyduklarını belirrti. Göreve geldikleri günden beridir gerçekleştirilen etkinlik ve faaliyetler hakķinda Eren’ e bilgilendirmede bulunan Eminlatif, Bursa Şubesi olarak yakın zamanda ses getirecek bir etkinlik gerçekleştirmek hedefinde olduklarını açıkladı.

Görüşme içerisinde taraflar, Bati Trakya konusunda kurumların üzerine düşen görevler hakkında çeşitli fikir alışverişinlerinde de bulundular.

Halit Eren’e Bursa’daki hemşehrilerinin selamını ileten Eminlatif, ayrıca günün anısına kendisine hediye taktiminde de bulundu. Halit Eren ise en kısa sürede tekrar görüşme gerçekleştirilmesine vurgu yaparak BTTDD Bursa Şubesi Kütüphanesine iletmek üzere Eminlatif’e IRCICA tarafından basılmış çeşitli yazılı eserler takdim etti.

BTTDD BURSA ŞUBESİ'NDEN HALİT EREN'E ZİYARET1
BTTDD BURSA ŞUBESİ'NDEN HALİT EREN'E ZİYARET2
BTTDD BURSA ŞUBESİ'NDEN HALİT EREN'E ZİYARET3
BTTDD BURSA ŞUBESİ'NDEN HALİT EREN'E ZİYARET4
previous arrow
next arrow
BTTDD BURSA ŞUBESİ'NDEN HALİT EREN'E ZİYARET1
BTTDD BURSA ŞUBESİ'NDEN HALİT EREN'E ZİYARET2
BTTDD BURSA ŞUBESİ'NDEN HALİT EREN'E ZİYARET3
BTTDD BURSA ŞUBESİ'NDEN HALİT EREN'E ZİYARET4
previous arrow
next arrow
Shadow
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU (GÜNCELLEME)

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplant…