Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu Yönetimimizi Kabul Etti

hakan_f_1.jpg

hakan_f_1.jpg

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN YOĞUN MESAİ HARCIYORUZ

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte Batı Trakya Türkleri’nin sorunlarının çözümü için yoğun mesai harcadıklarını söyledi.

 

Çavuşoğlu, üyesi olduğu ve başkanlığı yaptığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Dr. Ali Eminlatif başkanlığındaki yeni yönetimini kabul etti. Bursa Merinos Park içindeki Gönül Dostları Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen buluşmada, Şube Başkanı Ali Eminlatif, Çavuşoğlu’na kabullerinden dolayı teşekkür ederek, “Batı Trakya’ya, davamıza katkılarınızı biliyoruz. Ankara ayağında siz, Bursa ayağında biz hep birlikte el ele, kol kola Batı Trakya adına iyi işler yapacağımıza inanıyoruz” dedi. Milletvekili Çavuşoğlu da, yeni yönetimi tekrar tebrik ettiğini belirterek, “İnşallah önümüzdeki süreçte Batı Trakya camiası için hayırlı neticelere sebebiyet verecek faaliyetlerle, biz de bunların destekçisi olmak suretiyle elimizden gelen katkıyı vermeye çalışacağız. Tabi sorunlarımız var. İnşallah bu süreçte getireceğiniz talepler, beklentiler doğrultusunda biz de elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Önemli olan Batı Trakya’nın kazanması” ifadelerini kullandı.

BÜROKRATİK OLİGARŞİ ENGELİ’

Kendisi gibi Batı Trakyalı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte yoğun mesai harcadıklarının altını çizen Hakan Çavuşoğlu şunları kaydetti: “Bir takım yasalar ortaya çıkıyor. Malum bunlar Avrupa Birliği (AB) uyum yasaları çerçevesinde çıktığı için biz nasıl ki Batı Trakya’da, Yunanistan’da çıkan etnik kimliğe dayalı birtakım düzenlemeler söz konusu olduğunda bunlarla ilgili kaygılarımızı dile getiriyoruz, burada da aynı şekilde bu manada etnik kimliğe dayalı düzenlemelerle ilgili kaygıları ifade edenler oluyor. AB çapında olsun, kurumsal yapılarda olsun. Bunları daha ziyade ikincil mevzuatlarla düzenleme imkanı oluyor. Malesef Türkiye’de 15 senelik bir iktidarımız var ama bürokratik oligarşiyi hala hissediyoruz biz. İnşallah nisan itibariyle sizlerin de desteğiyle, tüm Batı Trakya camiasının da desteğiyle getireceğimiz anayasa daha bir kurumsal yapıya kavuşturacak oligarşiyi.”

YENİ DÜZENLEMELER YOLDA

Batı Trakya Türkleri ile ilgili son çalışmalara da değinen Çavuşoğlu şu bilgileri verdi: “Sayın bakanımız da size ifade etmiş sanırım, Sağlık Bakanlığı döneminde 400 hasta kapsamıyla ilgili bir çalışma yapmıştık biliyorsunuz. Yurtdışından 400 hastayı biz daha ziyade Balkanlar için kullanıyorduk. Bir çok kimseyi istifade ettirme imkanımız olmuştu. Oradan bize müracaat ediyorlardı. Biz konsolosluk münasebetiyle o hastayı buraya getiriyorduk. Ücretsiz tedavisini yapabiliyorduk. Bu devam ediyor, ayrıca yeni bir yasa çalışmamız var. İki hafta önce Ankara’da tüm Türkiye genelinde toplamış olduğumuz göçmen camiasıyla bir toplantı gerçekleştirdik. O toplantıda birtakım neticeler hasıl oldu. Sonra devamı İzmir’de gerçekleştirildi, ben yurt dışındaydım. Şimdi bu toplantıların Bursa ve İstanbul ayağı olacak. Bir irade var şu anda. Henüz bir şey söylemek için çok erken. Bir hafta, 10 gün içerisinde Sayın Bakanımıza bırakalım onun açıklamasını. İnşallah iyi olur. Bu konular bir kaç zamandır devam ediyor ama neticeye ulaşmak zaman alıyor.”

hakan_f2.jpg

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …