Bursa Mv.Sn.Mustafa Öztürk’ten Derneğimize Ziyaret

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, AK Parti iktidarına kadar olan geçmiş birçok hükümetin ve siyasetçilerin, Balkan Göçmenlerini siyasi çıkarlarına malzeme olarak kullandıklarını ifade etti.BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Bursa MilletvekiliMustafa Öztürk ile AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı’yı dernek merkezinde ağırladılar.Geçmişte Balkan Göçmenlerinin siyasi malzeme olarak kullandığını belirten AK Parti BursaMilletvekili Öztürk, Balkan Göçmenlerinin siyasetin nesnesi değil öznesi olması gerektiğininaltını çizdi.

Öztürk, “Batı Trakya ile ilgili projeleri geçmişte olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da beraber yürütelim. Batı Trakya halkı arasında son derece güzel bir dayanışma var. Yunanlılar arasından bazıları hala etnik milliyetçilik yapmaya kalksa da Batı Trakya’da huzuru sağlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ziyarette ev sahibi olarak konuşan Şükrü Köse, kendilerine gerçekleştirilen bu ziyaretten dolayı çok memnun olduklarını dile getirdi.

Köse, “AK Parti’nin seçim dönemleri dışında sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmesi ve ortak proje üretmeye gayret etmesi örnek alınması gereken bir faaliyettir, öncelikle
bunu belirtmek isterim. AK Parti’nin geçmiş yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da Balkanlarda yaşayan kardeşlerimizi düşüneceğinden, onların sorunlarını çözmeye çalışan bizlere yardım ederek, ortak çalışmalar yürüteceğinden kuşkumuz yok” dedi.

Sözlerine, Batı Trakyalı gençlere yönelik yapacakları çalışmaları anlatarak devam eden Köse, “Batı Trakyalı gençler ile bizim gençlerimiz arasında birbirleriyle i tanışmalarını ve dayanışmalarını sağlamak suretiyle aralarında gönül köprüsü kurmak amacıyla onları bir araya getireceğiz. Batı Trakyalı Üniversiteli, gençler önümüzdeki günlerde Bursa’ya gelecekler, bizle de onlara Bursa’yı tanıtacağız” ifadelerini konuştu.

BTTDD Bursa Şubesi ile yürütülen ortak projelerle sık sık bir araya geldiklerini belirten AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı ise, “Batı Trakya’ya ziyaretlerimizde oradaki insanlarımızın sıkıntılarına şahit olduk. Yunanistan’ın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı, en yakın zamanda atlatmasını ve ekonomik krizin düzelmesini arzuluyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …