Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’dan örnek davranış

Gümülcine Papazı iftar yemeği teklifine "katiyetle gitmem" dedi!

Hemşehrimiz ve Bursa Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar Kırcaali’de 1000 kişiye iftar yemeyi verdi. Kırcaali otelinin parkında düzenlenen iftar yemeği Kırcaali Belediyesi, Kırcaali İl Müftülüğü ve “Ömer Lütfi” Kültür Derneği’nin katkılarıyla düzenlendi.

Yemekler Osmangazi belediyesinden gelen aşçıbaşı tarafından hazırlanıp halka sunuldu. İftar yemeğine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis, Kırcaali İl Müftüsü Şabanali Ahmed, Koşukavak Bölge Müftüsü Nasuf Nasuf, Koşukavak ve Mestanlı Belediye Başkanları, Kırcaali papazı Petır Gerana, Osmangazi ve Kırcaali Belediyeleri’nden Belediye başkan yardımcıları ve Meclis üyeleri katıldılar.

Yemekte konuma yapan Kırcaali İl Müftüsü Şabanali Ahmed Ramazan ayının Müslümanlar için olan önemini anlattı ve iftar yemeğini düzenleyenlere teşekkür etti.

Kırcaali Hristiyanlarını temsilen katılan Papaz Petır konuşmasında böyle bir hoşgörü ve dostluk yemeğinde bulunaktan mutluluk duyduğunu belirtti.
Papaz Petır “ Bugün Kilisemizi ziyaret edip bizlere hediye sunan Osmangazi Belediye başkanına huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizim için en büyük hediye Kilisemizi ziyaret etmeleri oldu. Kırcaali’de Müslümanlar ve Hristiyanlar asırlarca beraber ve kardeşçe yaşamıştır ve yaşamaktadır. Buraya gelmezden önce Gümülcine papazı benimle beraberdi. Kendilerine Gümülcine göçmeni olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar tarafından düzenlenen iftar yemeğine katılması teklifinde bulundum. Maalesef kendileri bu teklifime “katiyetle gitmem” cevabını verdi. Evet maalesef bazı kişiler hoşgörüden uzak durmaktadır.” dedi.

Kırcaali’nin kardeş şehri Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar konuşmasında Kendisinin Gümülcine’den, hanımının ise Cebel’den olduğunu belirtti. Sayın Dündar “Ramazan ayı boyunca Bursa da böyle iftarların coşkusunu yaşamaktayız, ancak ilk defa bu coşkuyu Kırcaali’deki kardeşlerimle yaşıyorum. Bu duygular benim için unutulmayacak duygulardır. Kardeş şehrimiz Kırcaali ile ilişkilerimiz sadece teknik alanda değil sosyal ve kültürel alanda da devam etmektedir” dedi.

Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis iftar yemeğini düzenleyen Osmangazi Belediyesine teşekkür etti. Başkan Azis” Osmangazi Belediyesi ile birlikte Kırcaali’nin Prostor parkına en büyük çocuk parkını yaptık. Burada her gün 300 den fazla çocuk eğleniyor. Yine Osmangazi Belediyesinin katkıları ile Dedeler köyündeki okula ve çocuklara yardım edildi. İşte kardeşliğin anlamı budur. Yemeğe katılan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum, hayırlı Ramazanlar diliyorum.” dedi.

İftar yemeğine Müslümanların yanı sıra çok sayıda Hristiyan da katıldı.

 

Kaynak: Rodop Rüzgari

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …