Bursa Valimiz Sn.Münir Karaoğlu’na Hayırlı Olsun Ziyareti

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ve yönetim kurulu üyeleri Bursa Valisi sayın Münir Karaloğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Köse, dernek olarak yaptıkları faaliyetleri ve Batı Trakya Türk’lerinin son durumu hakkında Vali Karaloğlu’na bilgiler verdi. BTTDD’nin çok uzun yıllardan beri hizmet eden bir STK olması hasebiyle Batı Trakya Türkleri Dayanışma  Derneğini  bildiğini ve faaliyetlerini takip ettiğini ifade eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “Derneğiniz özellikle Bursa’da yaptığı  etkinliklerle  ses getiriyor ve adından sıkça söz ettiriyor.

Özellikle gerçekleştirdiğiniz Batı Trakyalılar panayırı ve yağlı güreş turnuvası ile köklü geleneklerin yaşatılmasına katkı sağlıyorsunuz. Yine geçen Ağustos ayı  içinde Batı Trakya’dan Yaz okulu Programınıza gelen öğrencilerinizi ben de gördüm, hepsi pırıl pırıldı maşallah. Derneğinizin geçmiş dönemde olduğu gibi gelecek dönemlerde de başarılı işler yapacağına inanıyorum” dedi.

Bursa’da ata sporumuz  olan yağlı güreşin gelişmesinde BTTDD Bursa Şubesinin düzenlemiş olduğu Balkan Yağlı güreşlerinin önemli yer tuttuğunu ifade eden Vali Karaloğlu, “Bu geleneğe sahip çıkılması ve  ilimizde daha üst seviyelere çıkarılması adına STK’lar ve ilgili kurumlar öncülük etmelidir. Dernek olarak sizlerin gerçekleştirdiği  bu etkinliklerin  bütün STK’lara örnek teşkil etmesini umuyorum” ifadelerini kullandı.

BATI TRAKYA İLE BAĞLARIMIZ KOPMAMALI

Vali Karaloğlu’na hayırlı olsun dileklerini sunan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse ise, dernek olarak Batı Trakya’da yaşayan hemşerileriyle Bursa’da ikamet eden Batı Trakyalıların birbirleriyle bağlarının kopmaması için faaliyet gösterdiklerini söyledi.

Bu konuda çeşitli sosyal ve kültürel projelerle Batı Trakyalıların bir arada olmalarını sağladıklarını belirten Köse, “Batı Trakya’da  kültürel değerlerimize sahip çıkılması adına ,derneğimizin gerçekleştirdiği etkinliklerde gençlerimizin ve bayanlarımızın da yer almasını sağlıyoruz. Bunun yanı sıra gerek Bursa’da yaşayan Batı Trakyalıların gerekse Batı Trakya’da yaşayan hemşerilerinin sorunlarına çözüm bulmak için de üzerimize düşen gayreti  gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda Vali Karaloğlu’na Batı Trakya’nın merhum lideri Dr. Sadık Ahmet anısına yazılmış olan ‘Dr. Sadık Ahmet Fırtınası’ kitabını hediye eden Köse, dernek olarak Dr. Sadık Ahmet’in miras bıraktığı davada ilerlemeye devam edeceklerini dile getirdi.

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …