BURSA’DA 29 OCAK PANELİ

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Shadow
Slider

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezi ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi işbirliği ile Bursa’ da 29 Ocak Milli Direniş Günü Paneli düzenlendi.

BTTDD Eski Genel Başkanı Av. Burhanettin Hakgüder’in moderatörlüğünü üstlendiği ve 29 Ocak Akşamı Ördekli Kültür Merkezi’ nde düzenlenen panele konuşmacı olarak Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Turgay CİN ile İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan AHMETOĞLU katıldı.

29 Ocak Milli Direniş Günü’ nün tarihsel önemi ile Batı Trakya Türkleri’ ni bu başkaldırı ya götüren sürecin ayrıntıları ile ele alındığı panele Bursa’ da yaşayan Batı Trakyalı hemşehrilerimizde yoğun ilgi gösterdi.

BTTDD Genel Başkanı Av. Necmettin Hüseyin ile BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif’ in de günün anlamına istinaden gerçekleştirdikleri konuşmalar ile başlayan Panel sonunda bir açıklama yapan Dr. Ali Eminlatif 29 Ocak tarihlerinin ve bu direnişlerin önemini ve sürekli olarak hatırlanması gerektiğinin altını çizerek şuana kadar Anıtkabir, Çanakkale ve Sarıkamışta yad edilen Milli Direniş Günü’ nün bundan sonrada coşku ile anılmaya devam edeceğini açıkladı.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

YUNANCA KURSLARIMIZ ONLINE OLARAK DEVAM EDECEK

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi bünyesinde 4 yıldan beri devam…