Bursa’dan Batı Trakya’ya Seçim Çıkarması

secim 2

secim 2Bursa’da yaşayan Batı Trakyalılar, Yunanistan’da hafta sonu yapılacak olan genel seçimler öncesinde, Batı Trakya Türk azınlığı mensubu adaylara destek olmak üzere yola çıktı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Şükür Köse, hafta sonu da dâhil olmak üzere toplamda 20 otobüsün seçimler için Yunanistan’a gideceğini söyledi.

Yunanistan’daki seçimlerde Türk azınlığına mensup adaylara destek vermek üzere Bursa’da yaşayan Batı Trakyalıları taşıyan ilk otobüsler, Şükraniye-Sarı Camii karşısından hareket etti.

Otobüslerin hareketi öncesi açıklamalarda bulunan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, “Bursa şubemiz dün olduğu gibi, bugün de halkımıza çağrısını yenilemektedir. Azınlık adına çözüm üretebilme ve inisiyatif alma noktasında aday olan Batı Trakya Türk azınlığı mensuplarına gönül veren ve kendilerine bu noktada güven besleyen soydaşlarımızın, sandığa giderek oylarını kendi adaylarına kullanmaları toplumsal bir görevdir” dedi.

Köse: Sandık başına gidin

“Batı Trakya Türk azınlığı mensuplarının sandık başına giderek oylarını gönüllerinden geçen adaylar için kullanmaları önemlidir” diyen Şükrü Köse şunları söyledi:

“Batı Trakya Türkleri, seçilebilecek adaylar üzerinde birleşmelidir. Yunanistan parlamentosunda Batı Trakya Türk azınlığı mensubu yine en az 3 milletvekili ile azınlığımızın Yunanistan Parlamentosu’nda temsil edilmesini istiyoruz. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği olarak, gerek Türkiye’de, gerekse Batı Trakya’da yaşayan azınlık mensuplarının sandık başına gitmesini ve mutlaka oylarını kullanmalarını istiyoruz.  Toplumumuza bu hassas konuda çağrıda bulunmayı bir görev addediyoruz”

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükür Köse, açıklamasını Gümülcine ile İskeçe’de toplam 17 Türk milletvekili adayının olduğunu söyleyerek tamamladı.

secim 1

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
 • BTTDD BURSA ŞUBESİ GENEL KURUL DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi’nin Olağan Genel Kurul T…
 • 22-23 burs basvuru

  2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BURS DUYURUSU

  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2022-2023 Eğitim Öğ…
 • KAMUOYUNA DUYURU

  SEÇTİĞİMİZ MÜFTÜLER DAHİ TANINMAZ İKEN PATRİKHANENİN İDDİALARI VE BU İDDİALARA ÇANAK TUTAN…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …