CAFER ALİOĞLU’NUN YENİ KİTABI BTTDD BURSA ŞUBESİ TARAFINDAN YAYINLANDI

Batı Trakya Davası’nın önemli isimlerinden, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu Kurucu ve Onursal Başkanı Cafer Alioğlu’nun 3. Kitabı olan ‘Hayatım ve Anılarım’ Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından yayınlandı.

Hayatının büyük bölümünü Batı Trakya Türklerinin  haklı davasına adayan Cafer Alioğlu’nun 183 sayfalık ‘Hayatım ve Anılarım’ isimli kitabı, Cafer Alioğlu’nun Atatürk’ün ölüm haberini öğrenmesinden, İskeçe Türk Birliği Başkanlığı döneminde yaşadığı zorluklara, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun kuruluş mücadelesinden, 2. Dünya Savaşı sırasında Batı Trakya’da yaşananlara, tarihi Frankfurt yürüyüşünden, Şapçı Cezaevinin engellenmesi girişimlerine kadar çeşitli konuların ayrıntılarını içeriyor. Kitap ayrıca Cafer Alioğlu’nun Batı Trakya Türk toplumunun Avrupa’daki mücadelesine öncülük ettiği döneme de ışık tutuyor.

Cafer Alioğlu Hayatım ve Anılarım isimli kitabının tanıtımı sırasında yaptığı konuşmada “86 yaşındayım, hayatımın 60 yılında Batı Trakya Türklerinin mücadelesi için çalıştım. Gocunmadım, yorulmadım. Bu haklı davaya hizmet edebilmek adına 3. kitabım olan Hayatım ve Anılarım isimli kitabı yazarak gençlerimize faydalı bir eser bıraktığımı düşünüyorum. Hayatım ve Anılarım, üzerinde uzun süredir titizlikle çalıştığım bir eser idi. Bugün bu çalışmaların sonuçlandığını görmekten son derce mutluyum. Hayatımı ve mücadelemi anlattığım bu eserin yayınlanmasında benden  yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen BTTDDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif ve değerli yöneticilerine ayrıca teşekkür ediyorum.” Dedi..

Cafer Alioğlu

Batı Trakya Davası’nın Avrupa Cephesi ve Dünden Bugüne Batı Trakya isimli kitaplarından sonra 3. Kitabı olan Hayatım ve Anılarım isimli kitabın yayınlanmasında az da olsa bir katkılarının olmasından dolayı son derece mutlu ve gururlu olduklarını açıklayan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif ise “Cafer Alioğlu hepimiz için büyük bir değerdir. Onun mücadelesi, onun azmi ve onun yaptıkları hepimize örnek olmalıdır. Cafer Alioğlu’nun bugün Bursamızda olması, yanımızda bulunması dahi bizlere büyük bir güç vermektedir. Sayın Cafer Alioğlu’nun bugüne kadar bizlere ve camiamıza kattıkları için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Cafer Alioğlu’nun hayatı boyunca verdiği mücadeleyi kendi üslubu ile anlattığı Hayatım ve Anılarım kitabı hepimizin okuması ve örnek alması gereken bir eserdir. Ben sayın Cafer Alioğlu’na bugüne kadar Batı Trakya Türklerinin haklı davasına yapmış olduğu katkılar ve gösterdiği mücadele için tüm toplumumuz adına bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi sunmak istiyorum.” dedi.

BTTDD Bursa Şubesi Genel Sekreteri Aziz Azizoğlu, Veznedar Zekeriya Osman ve STK’lardan sorumlu  Başkan Yardımcısı Özkan Altınkol’un da katıldığı  tanıtım sonrası BTTDD Bursa Şubesi’nden yapılan açıklamada Cafer Alioğlu’nun “Hayatım ve Anılarım” isimli kitabını temin etmek isteyen hemşehrilerimizin BTTDD Bursa Şubesi ile info@bttddbursa.org mail adresinden veya 0535 819 27 21 nolu telefondan iletişime geçebilecekleri açıklandı.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
  • COFFEE BRUMS AÇILDI

    Bursa’nın sevilen simalarından ve genç girişimcilerinden Şerif Şakir Hüseyin’ …
  • EĞİTİM SORUNU ÇIĞ GİBİ

    Göreve geldiğimiz 2017 yılında Batı Trakya genelinde sorunların tespitine yönelik üç ilde …
  • KINAMA

    Son zamanlarda Batı Trakya Türk Azınlığımız ve Anavatanımız hakkında hedef göstermeye, sin…
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

COFFEE BRUMS AÇILDI

Bursa’nın sevilen simalarından ve genç girişimcilerinden Şerif Şakir Hüseyin’ …